Голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький запрошує взяти участь у відзначенні 102-ї річниці першого бою Українських Січових Стрільців

afisha-ussГолова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький запрошує взяти участь у відзначенні 102-ї річниці першого бою Українських Січових Стрільців, яке відбудеться 25 вересня 2016 року, о 14.00 год., на Ужоцькому перевалі, біля пам’ятного знаку Українським Січовим Стрільцям!Довідка.
У серпні 1914 року було створено Легіон Українських Січових Стрільців. Після розгрому австро-угорських військ під Львовом 10 вересня 1914 року російські війська почали наступати на Карпати. На перекриття проходів через перевали були перекинуті австро-угорські війська, в тому числі і Січові Стрільці. 17 вересня сотня Осипа Семенюка прибула до Сянок в розпорядження австрійського полковника Дрекслера. Тут вона була обмундирована і озброєна.
25 вересня вони провели свій перший бій біля селища Сянки. Стрільці із сотні О. Семенюка зіткнулися з кінним роз’їздом кубанських козаків. З цього бою стрільці вийшли переможцями, захопивши козацького коня і зброю.
27 вересня 1914 року сотня Семенюка першою з легіону Січових Стрільців дала в Сянках бій двом козачим полкам, що тривав від ранку до сутінок. Цівки крісів так нагрілися, що витікаюча змазка окропом обпікала руки. По вокзалу вдарили австрійські гармати. Від вибуху складених там снарядів він обрушився, хоронячи під собою російських солдатів. західніше Сянок, на якій до сьогодні збереглися окопи. Загинули тоді кільканадцять сотень солдат су¬противників.
На перевалі разом захоронено 363 полеглих офіцерів і солдатів обох воюючих сторін А вбитих Січових Стрільців поховали велично на громадському цвинтарі Сянок в присутності сотень людей. Відправив молебень декан Олексій Хтей.

 

Фото Богдана Москаля.
Фото Богдана Москаля.
Фото Богдана Москаля.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*