Голова райдержадміністрації Михайло Кінь провів засідання круглого столу на тему: «Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»

3 грудня під головуванням голови районної державної адміністрації Михайла Коня за участю заступника голови Оксани Манюх та керівника апарату Мирона Бойка проведено круглий стіл на тему: «Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».

Михайло Кінь зазначив, що зараз одним з найважливіших питань для життя країни є питання реформування місцевого самоврядування, адже Президент України Віктор Янукович під час засідання Ради регіонів ще 21 березня цього року заявив: «Сьогодні настав час практичних дій для створення належних умов такої реформи».

На даний час в Україні завершено обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і 22 жовтня Прем’єр-міністр України  Микола Азаров надіслав Главі держави Віктору Януковичу відповідний проект Указу Президента.

Реалізація Концепції сприятиме посиленню правової, організаційної та матеріальної спроможності територіальних громад, розвитку ефективної територіальної організації влади та органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створенню умов для запровадження доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

Реформа місцевого самоврядування передбачає децентралізацію влади та її передачу на місця. Адже реформи не здійснюються заради реформ, вони здійснюються для людей. І міжнародний досвід переконує, що в усіх країнах де успішно відбулася децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування буде проривом та початком системних змін в економічному та політичному житті.

Обговорювалися питання про діючу систему місцевого самоврядування в районі; про систему планування території громад у призмі проекту Концепції.

Аналізуючи проект концепції учасники круглого столу зробили висновок, що в процесі реформування місцевого самоврядування не йдеться про об’єднання районів, а лише сільських та селищних рад. Спільний адміністративний центр для сільради, яка умовно об’єднуватиме 3-5 сіл, має розташовуватися за 15-20 хвилин їзди з кожного населеного пункту до такого адмінцентру. Окрім того усі районні та обласні держадміністрації, будуть виконувати тільки контрольні і наглядові функції за рішеннями місцевих громад.

Підводячи підсумки роботи круглого столу, акцентувалась увага присутніх, що вже зараз, не чекаючи початку реформи, необхідно комплексно задіяти всі наявні на місцевому рівні можливості з наповнення місцевих бюджетів і максимально використовувати існуючі на території рад ресурси.


Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*