Голова ОДА дискутував зі слухачами школи політичних студій про децентралізацію

Про готовність влади проводити реформи щодо децентралізації та про переваги, які отримають громади після об’єднання дискутували голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та учасники Української школи політичних студій у четвер, 24 вересня.

Як зазначив очільник області, перші кроки по децентралізації уже зроблено. “На Львівщині утворено 15 громад, в яких цієї осені відбудуться вибори як в об’єднаних громадах, – розповів Олег Синютка. – У середині наступного року ми покажемо іншим громадам,  який  отримано реальний  фінансовий  ресурс. Після цього, можна буде завершити процес децентралізації. Не треба тільки зупинятися на півдорозі”.

Дискутуючи щодо питання перерозподілу коштів голова ОДА повідомив, що сьогодні позитив, насамперед, відчули обласні центри. “Наприклад, бюджет розвитку міста Львова раніше коливався від 150 до 250 мільйонів гривень, а зараз становить 900  мільйонів гривень, – зауважив Олег Синютка. – Звичайно, відбулися певні інфляційні процеси, але суттєво перерозподілено основний бюджетоутворюючий податок – ПДФО. Питання лише у тому наскільки ефективно використовуватимуться ці кошти”.

За словами голови ОДА, процес з об’єднання територіальних громад не йде так гладко, як би хотілося. “Ті, хто сьогодні об’єднався – це люди, які вміють рахувати гроші. Вони порахували, скільки додаткових коштів вони отримають від ПДФО і  як зможуть розпоряджатися землею,  – зазначив керівник області. – На цьому фоні більшість з них виграють вибори і скористаються своїм місцевим ресурсом, аби щось зробити”.

Відповідаючи на запитання щодо змін до Конституції та можливого посилення вертикалі Президента, то голова ОДА підкреслив: “Якщо мова йде про зміни до Конституції, то вони потрібні стовідсотково, адже це інший адміністративний устрій й інші повноваження”.

А щодо того, як зміняться повноваження голови обласної адміністрації в межах адміністративної реформи, то очільник області пояснив, що повноваження префекта зменшуються в декілька разів.

Довідка:

Українська школа політичних студій є спільним проектом Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи, що був започаткований 2005 року з нагоди 10-річчя вступу України до Ради Європи. УШПС – це освітньо-мережевий проект, розроблений з метою підвищення культури публічної політики в Україні, яка базується на принципах справедливості, довіри та діалогу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*