Голова Львівської ОДА привітав поляків із Днем Конституції 3 травня – першої у Європі

У приміщенні Генерального консульства Республіки Польща у Львові за участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки відбулися урочисті  заходи  з нагоди державного свята польського народу – Дня Конституції 3 травня.

Конституція 3 травня була першою в Європі та другою у світі – після американської.

“З нагоди Дня Конституції щиро вітаємо наших польських друзів! Польський народ має право пишатися своїми славними конституційними традиціями. Польща залишається для багатьох країн прикладом демократичних перетворень, зразком для наслідування і ми впевнені, що кожен її громадянин слідує основним засадам Конституції з метою подальшого розвитку країни”, – сказав очільник Львівської ОДА.

Олег Синютка зазначив, що українці також пишаються тим, що Конституція Пилипа Орлика була однією з перших європейських конституцій.

Окрім цього, керівник Львівщини висловив вдячність польській державі за її послідовну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в умовах військової агресії.

“Республіка Польща завжди була, є, і я сподіваюся, буде нашим найбільшим економічним та політичним партнером. Ми розуміємо, що лінія змагань за демократію сьогодні проходить через Україну. Але віримо, що за Вашої допомоги та за сприяння світової спільноти ми переможемо, і Україна стане вільною європейською державою”,- резюмував Олег Синютка.

Зазначимо, що 3 травня ставало державним святом щоразу, коли Польща набувала реальну незалежність. Останніми, хто скасував 3 травня у 1951 році, були комуністи. Проте з 1990 року цей день у Польщі знову оголосили державним святом.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*