Гідність, служіння, солідарність – ключові меседжі X Екуменічного соціального тижня

Про це повідомили сьогодні, 3 жовтня, під час прес-конференції з нагоди відкриття ювілейного X Екуменічного соціального тижня, який триватиме на Львівщині впродовж 4-7 жовтня. Цьогоріч основна тема форуму – “Гідність. Служіння. Солідарність. На шляху оновлення країни”.

“Це три цінності, які відносяться до життя українського суспільства та усіх людей, ми повинні зберігати свою гідність, плекати служіння і бути солідарними. Наші іноземні гості та українські фахівці під час форуму поділяться новими інтерактивами, як нам діяти, допоможуть визначитись, чи ми хочемо єдності і які шляхи для цього обирати”, – зазначив о. Іван Дацко, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

У заході візьмуть участь представники різних конфесій, влади, освітяни, бізнес-спільнота, громадськість, журналісти, а також іноземні гості з Франції та Ватикану.

За словами організаторів, урочисте відкриття форуму розпочнеться з Божественної Літургії, опісля – учасники долучаться до пленарного засідання, що відбуватиметься у Центрі Митрополита Андрея Шептицького.

X Екуменічний соціальний тиждень присвячений трьом важливим датам.

“Цього року відзначаємо 500-ліття Реформації,також триває підготовка до 2000-річчя Воскресіння Христового, визначені нові перспективи на шляху єдності Церков, який окреслив Координаційний Комітет Спільної Міжнародної Комісії для Богословського діалогу між Католицькою та Православною Церквою”, – наголосив о. Іван Дацко, президент Інституту екуменічних студій УКУ.

У межах форуму відбуватимуться численні дискусії, виставки, круглі столи, презентація україномовного перекладу книги “Фотієва схизма: історія і легенда” Франтішека Дворника, а також нагородження переможців конкурсу “Репортери надії”

Т. в. о. директора з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА  Мирослава Туркало зазначила, що екуменічний тиждень – добра практика, яка показує як правильно розвивати громадянське суспільство.

“Такі заходи є міцною платформою для ефективної комунікації як влади, так і громадських інститутцій, релігійних організацій. Екуменізм є спільною справою і діями, які об’єднують громаду, якщо в державі є порозуміння між людьми, то це призводить до успіху. Для українського суспільства дуже важливими є питання єдності і миру”, – підкреслила Мирослава Туркало.

В останній день форуму на центральній площі міста відкриють виставку–ярмарок соціальних організацій, а також працюватиме робоча майстерня «Розвиток лідерських якостей”.

Співорганізаторами заходу є Інститут екуменічний студій Українського католицький університет та Львівська облдержадміністрація.

Зазначимо, усі заходи у межах Екуменічного соціального тижня є безкоштовними, детальніше ознайомитись із програмою заходів і зареєтруватись для участі у форумі можна за посиланням.

Довідково:

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

 

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*