Gran Fondo Ukraine 2020: Львівщина зібрала найкращих велосипедистів України на масштабні велоперегони

Учора, 16 серпня, на Львівщині відбулись масштабні велоперегони Gran Fondo Ukraine 2020. Їх вже вчетверте організовує управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з Lviv Bicycle Club. Велосипедисти традиційно стартували у Старому Самборі, подолали 100 кілометрів Старосамбірщиною та Турківщиною та фінішували у стартовому містечку. 

“Спорт —  одна з тих галузей, яка перебувала на надзвичайно сумлінному карантині впродовж майже пів року. Ми не знаємо, скільки ще триватиме пандемія коронавірусу, але чітко розуміємо, що спорт і змагальна діяльність надзвичайно потрібні, тому шукаємо нові формати, пристосовуємо наявні до сучасних вимог, які диктує епідеміологічна ситуація. Gran Fondo Ukraine 2020 — максимально адаптовані змагання до карантинних обмежень. Вони повністю відбувались на свіжому повітрі, замість масового старту цьогоріч — групові, а перебування у стартову містечку дозволялось тільки у засобах індивідуального захисту”, — розповів начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Стартували у Старому Самборі не тільки аматори та професіонали велоспорту Львівщини, а й велосипедисти усієї України. Переможцями Gran Fondo Ukraine 2020 стали Олексій Касьянов з міста Вишгород та киянка, триатлоністка Яна Поляк.

“Я вперше беру участь у Gran Fondo і насправді ставила собі за мету потрапити хоча б у найкращу десятку. Це загалом перша моя велогонка, вирішила почати саме тут, оскільки чула дуже багато захоплених відгуків про цю дистанцію. Ті емоції, коли я усвідомила, що перемогла не передати словами.  З львів’янкою Мартою Захаровою ми фінішували пліч-о-пліч, тому до останнього не знали, хто ж буде переможницею”, –  поділилася враженнями Яна Полякова.

Нагадаємо, Gran Fondo – італійський термін, що в перекладі означає «велика гонка». Такий формат змагань користується неймовірною популярністю в Європі вже впродовж десятиліть, згодом він став популярним у Північній Америці, Азії, Австралії.Першим Gran Fondo став старт Nove Colli, організований в італійському  приморському містечку Чезенатіко у 1970 році. І ось уже кілька років мають нагоду позмагатись у такому форматі й українські велосипедисти.

“Цей формат передбачає перегони з подоланням гірських дистанцій. Особливістю проведення Gran Fondo є те, що маршрути у всіх країнах пролягають надзвичайно мальовничими та краєвидними дорогами. Власне, коли вперше проводили Gran Fondo в Україні, сумнівів не було, що це має бути Львівщина. Обрали Старосамбірщину та Турківщину, оскільки тут є хороша дорога, є набір висот та перепади”, – додав Роман Хім’як.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*