Франковий проект “Дні культури Львівщини” представили у Відні

Упродовж 4 – 5 червня у Відні департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації за сприяння Посольства України в Австрії  презентовано програму “Дні культури Львівщини”. Захід був приурочений “Українському Каменяреві” Іванові Франку. Рік якого оголошено в Україні.

Директор департаменту Христина Береговська урочисто відкрила захід та представила учасників програми серед яких, франкознавець, заступник декана факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук Богдан Тихолоз та акторка Національного театру імені Марії Заньковецької, заслужена артистка України Олександра Люта.

“Дні культури Львівщини у Відні стали знаковою подією, що сприятиме розвитку дружніх відносин між Україною та Австрією, утвердить позиції нашої держави як високорозвинутої культурної нації, яка має свої традиції, де ставлення держави до української літератури не залишається забутим минулим, а живе у кожному українцеві і зростає разом з ним”, – наголосила Христина Береговська.

Зазначимо, що у рамках “Днів культури Львівщини” Богданом Тихолозом було прочитано інтерактивну лекцію з мультимедійною презентацією під назвою “Іван Франко – український Мойсей Австрійської Галичини”. А Олександра Люта зіграла моновиставу львівського митця, лауреата національної премії України ім. Тараса Шевченка Романа Горака під назвою “Божевільна” про дружину Івана Франка – Ольгу Хоружинську.

Також до уваги мешканців Відня було представлено архівно-документальну виставку творчих робіт під назвою “Franko Project” на основі матеріалів Львівського національного літературно – меморіального музею ім. Івана Франка.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*