«Форум вдихає нове життя в людей, – Енн Епплбом під час літературного вечора в Оперному театрі

Сьогодні, 19 вересня, в межах 25 Book Forum, у Національному театрі опери та балету відбувся літературний вечір за участю відомих письменників.

«Надзвичайно тішить те, що Форум уже став глибоко міжнародний. Щороку сюди приїжджають відомі світові літератори, книговидавці. Однак, шлях Форуму торувався рокам і дуже часто не завдяки, а всупереч. І от сьогодні, коли Форум відзначає свій ювілей, він мусить попрощатися зі своїм ідейником і натхненником Олександрою Коваль. Адже вона тепер очолить новостворений Інститути книги. Це велика відповідальність: переклади, підтримка авторів, золотий фонд України і, найголовніше, програма читання, адже книга, перш за все, повинна доходити до читача», – привітав усіх присутніх Міністр культури України Євген Нищук.

На вечір завітали Енн Епплбом – американський історик, письменниця і журналістка, редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post», авторка книги про Голодомор – “Червоний голод”, Марсі Шор – американський історик, викладачка Єльського університету (США), дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції», а також Ігор Померанцев – письменник, поет, правозахисник, радянський дисидент.

«Книга про те, що Сталін намагалася знищити Україну, однак ми знаємо, що йому це не вдалось. Ваша Незалежність це доводить. Ваша доля у ваших руках. Ми бачимо реалізацію української волі. І такий Форум та інші подібні заходи вдихають нове життя в людей. Ви ті люди, які визначатимуть українську незалежність і визначатимуть, що для України означає воля», – поділилась своїми думками з присутніми Енн Епплбом.

Найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи ювілейний 25-й Book Forum у Львові триватиме до 23 вересня. Загалом очікують участь приблизно 250 видавництв з усіх областей України.

«Сучасні книги – це те, що нам вдалося зробити. Але попереду ще довгий шлях. І я вдячна, що можу очолити Інститут книги та разом з тим відчуваю відповідальність за розвиток нашого книговидання. І водночас перспектива ближче підійти до читачів надихає. Адже любити книгу – це значить відкривати для себе новий сенс, уміти думати, аналізувати робити вибір і таким чином, відчувати свободу»,- зазначила президент Book Forum Олександра Коваль.

В межах літературного вечора відбулась також мистецька частина  – проект «ЕtnoЕволюція».

Проект «EtnoЕволюція» відтворює українську етноестетику і еволюцію національного світогляду. Учасники проекту: Балет «Життя», солісти балету: Володимир Мазур, Олександр Гарбарчук, Олександра Перун, Ростислав Довганський, Олександра Момот, солісти вокалісти: Ірина Доля, Оксана Муха, Гурт «ЯгоДи», октет «Орфей», режисер-постановник – народна артистка України Ірина Мазур.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*