Фахівці з України та Європи обговорюють роль аграрних палат у розвитку сільських територій

Сьогодні, 29 вересня, у Львові розпочала дводенну роботу Міжнародна конференція “Роль і місце аграрних палат у розвитку сільських територій. Європейський досвід”.

Участь у заході беруть представники міністерства аграрної політики та продовольства України, регіональних Аграрних Палат Польщі, Німеччини, Франції, голови сільських та селищних рад Львівщини, керівники агроформувань із районів Львівської області, науковці.

Привітав учасників конференції голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Сьогодні в агропромисловому комплексі точиться найбільша дискусія стосовно впровадження реформ. Принципово важливим є обговорення напрямків подальшого розвитку села і виробництва, яке пов’язано з вирощуванням та переробкою сільськогосподарської продукції”, – зауважив очільник області.

За словами голови ЛОДА, принципово важливими є дві речі: врегулювання на законодавчому рівні статусу аграрних палат та реальне розуміння їх ролі як органу, який твориться зсередини, і який повинен відіграти роль каталізатора всіх процесів, що відбуваються на селі. “Аграрні палати стануть тією моделлю, яка зможе прищепити найкращі світові досвіди і взірці в аграрній галузі”, – переконаний Олег Синютка.

Говорячи про успішні приклади співпраці, які реалізуються на Львівщині разом із закордонними колегами, Олег Синютка подякував за спільні проекти Посольству Франції в Україні і канадському проекту розвитку молочного господарства.

Голова ЛОДА наголосив, що підсумком конференції має бути потужний сигнал законотворцям в напрямку необхідності невідкладного прийняття відповідних законодавчих актів, а головне – сигнал для людей про те, що вони не залишилися наодинці зі своїми проблемами. “При відповідній ініціативі та гуртуванні можна досягнути ключового – комфорту, добробуту і достатку на селі”, – наголосив Олег Синютка.

У рамках конференції буде підписано угоду про довосторонню співпрацю між Львівською аграрною палатою і регіональною Аграрною палатою Франції, а також прийнято підсумкову резолюцію щодо пріоритетних напрямків роботи аграрних палат в Україні.

У п’ятницю, 30 вересня, учасники конференцїї відвідають РСП “Шувар” та ознайомляться з європейською моделлю господарювання в аграрному секторі на базі господарства ПП “Витошко” (Городоцький район, с. Галичани).

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*