Європейський Союз пропонує допомогу в підтримці тимчасових переселенців

DSC_7647

Сьогодні, 17 жовтня, у Львівській облдержадміністрації відбулася зустріч з експертами Представництва Європейського Союзу в Україні щодо підтримки вимушених переселенців зі Сходу України та Криму до Львівської області.

Як зазначила експерт представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга, вони очікують дуже конкретних практичних кроків від влади та неурядових організацій щодо підтримки заходів з розміщення та розселення переміщених осіб, їхньої інтеграції у громадах, які їм дали прихисток, покращення умов їх тимчасового перебування, особливо зараз з наближенням зимового періоду, а також можливості стимулювати економічну діяльність серед таких людей.

Учасники зустрічі підкреслили, що найбільш важливим зараз є ефективне вирішення проблем та недоліків у базовій комунальній інфраструктурі (транспортна доступність, електрика, водопостачання, опалення) та наданні громадських послуг (врядування громад, освіта, охорона здоров’я), що є наслідком або загострилися внаслідок прибуття великих груп переміщеного населення.

За словами Тетяни Шульги, кошти, які будуть виділені в межах проекту, підуть на підтримку базового ремонту та інших тимчасових заходів з метою розміщення переміщеного населення в зимовий період, стимулювання економічної діяльності серед переміщених осіб, заходи з примирення, в разі необхідності, між переміщеними особами та населенням.

Підтримка надаватиметься у вигляді гранту з мінімальним обсягом 200 000 євро та максимальним обсягом 2 000 000 євро. Грант має складати не менше 50% від сукупних прийнятних витрат на реалізацію проекту. Щонайменше 10% від прийнятних витрат на реалізацію проекту мають бути надані заявником із власного бюджету.

Львівська ОДА спільно з обласною радою, місцевими органами самоврядування та неурядовими організаціями домовилися підготувати спільний проект, що має містити короткий огляд проблем, які належить вирішити, чітко визначені рамки з точки зору географії та цільової групи, заплановані заходи та опис того, як вони можуть бути реалізовані в найкоротші терміни, базовий бюджет з рівнем деталізації, що дозволяє чітко відрізнити затрати власне на діяльність від організаційних і адміністративних витрат.

За умовами проекту початкова запланована тривалість його не може бути менше 6 та більше 18 місяців.

Кінцевий термін подання проекту до 31 жовтня 2014 року.

Довідка:

Ця ініціатива є частиною довгострокової підтримки Європейським Союзом Програми реформування політики регіонального розвитку, що впроваджується урядом України. Ціль ініціативи полягає в тому, щоб зміцнити потенціал місцевих органів влади та інших зацікавлених сторін в розробці та реалізації ефективних програм регіонального розвитку. У ситуації, що склалася наразі в Україні, це означає, в тому числі, забезпечення своєчасних і адекватних стратегій реагування та допомоги населенню в тяжкому становищі, пов’язаному з прибуттям великої кількості людей, які тікають від війни та анексії їхніх рідних міст, а також у спробах відновити мінімальні рівні послуг на територіях, які повернулися під контроль уряду.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*