Єврокомісар Хан назвав два органи в Європі, які можуть допомогти Україні коштами на проведення реформ

При проведенні реформи з децентралізації треба мати чітке уявлення про розподіл повноважень між центральною, регіональною та місцевою владою. Про це на зустрічі з головами 15-ти територіальних громад Львівщини, де пройшли перші вибори, сказав Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоханнес Хан.

Єврокомісар зазначив, що Євросоюз підтримує територіальну цілісність України, і це не може бути предметом переговорів. Водночас він наголосив на важливості реформи з децентралізації, яка повинна привести в регіони реальні гроші та повноваження.

Також пан Хан підкреслив значення Львівщини, яка, на його думку, має стати в авангарді українських реформ. “Вона має давати поживу коню, який тягнутиме віз українських реформ”, – зазначив Єврокомісар.

Пан Хан також назвав два органи, які можуть активно допомагати України в реформі децентралізації. Це – Рада Європи, членом якої є наша держава, та Комітет регіонів, в якому важливу роль відіграють наші сусіди поляки. Відтак ми повинні активніше використовувати для проведення реформ ці два органи.

Голова Заболотцівської територіальної громади (Бродівський район) Марія Дискант у своєму слові передусім підкреслила, що реформа децентралізації – це питання нашої безпеки. І відзначила важливість у здійсненні цієї реформи Офісу реформ.

За її словами, децентралізація для територіальних громад це можливість отримати владні повноваження і механізми для їх виконання, можливість мобілізувати бюджетні кошти і ефективно їх використати, а також можливість мобілізувати великі власні ресурси своїх громад, навчитися нарешті вирішувати свої потреби самим, “не чекаючи чаклуна, який прийде і все сам зробить”.

Пані Марія наголосила, що сподівається на підтримку у здійсненні цієї реформи з боку Євросоюзу. Зокрема, нагальними для нас є проблеми енергозбереження, будівництва сміттєпереробного заводу, запровадження електронного врядування.

Заступник голови Грабовецької територіальної  громади (Стрийський район) Богдан Ковальський, підкресливши важливість цієї реформи, детально розповів про економічні можливості своєї громади. А вони чималі. Так, завдяки аеропорту Львів-2 Грабовецька громада виношує плани зі створення на своїй території транспортного хабу. Консультації про це вже розпочаті. Може запропонувати громада і чимало інших важливих проектів, які створять робочі місця і забезпечать достойний рівень життя для її мешканців.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка подякував головам перших в області громад за ті важливі кроки, які вони зробили, і за те, що стали прикладом для інших. Також він подякував Євросоюзу за підтримку територіальної цілісності України і зазначив, що наше краще життя залежить від нашого бажання проводити реформи. А таке бажання у нас є, що і підтверджують перші успіхи реформи децентралізації на Львівщині.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*