Епідеміологи фіксують різке зростання захворюваності на грип та ГРВІ у Львівській області

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ у Львівській області характеризується як нестійка, враховуючи різке зростання кількості захворілих осіб. За даними обласного управління Держсанепідслужби, лише за останній тиждень у регіоні 22327 осіб захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Захворюваність зросла на 23% у порівнянні з попереднім тижнем та 37,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, серед захворілих майже 60 відсотків дітей до 17 років.

Серед ймовірних основних причин, які сприяють розповсюдженню респіраторних захворювань у навчальних та дошкільних закладах, в управлінні Держсанепідслужби називають недотримання температурного режиму, режиму провітрювання, регулярного вологого прибирання, можливості дотримання особистої гігієни та несвоєчасна ізоляція  хворих осіб. Обласні епідеміологи також радять призупиняти навчальний процес в дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, закладах освіти та культури усіх типів та форм власності у разі відсутності через захворювання 40-ка і більше відсотків дітей та учнів.

Держсанепідслужба Львівської області нагадує, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Людина навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це в середньому 7 днів.

Проте навіть під час епідемії можна легко уникнути зараження грипом, якщо дотримуватись кількох простих порад:

– уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;

– користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;

– мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

– користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;

– залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Обласні епідеміологи також наголошують, що не слід забувати й про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*