Енергоефетивність Львівщини: під час круглого столу розглянули стан та напрямки реформування в умовах євроінтеграції

Сьогодні, 30 травня, у Львівській облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Енергоефективність Львівщини: стан та напрямки реформування в умовах євроінтеграції».

Захід відбувається в межах реалізації проекту «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Метою проекту є сприяння реалізації проєвропейських реформ в енергетичному секторі шляхом організації обговорення всіма зацікавленими сторонами питань впровадження, моніторингу та адаптації директив ЄС в сфері енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії і підвищення поінформованості громадськості.

«Сьогодні одним із найголовніших наших завдань є підхід до стандартів Європейського Союзу. Ми працюємо у багатьох напрямках, зокрема і у сонячній енергетиці. Окрім того, працюємо над такими масштабними речима як інтерконектор, що пов’язує нас і новий відтинок з альтернативними умовами постачання на територію України і Львівщини. Я би дуже хотів, щоб ми працювали у напрямку стандартів в енергетиці. Насправді, у нас є колосальні можливості, щоб зробити ще один крок уперед», – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Зауважимо, що Проект спрямований на активізацію громадського моніторингу впровадження реформ з енергоефективності на регіональному рівні в контексті реалізації першої глави 4-го розділу Угоди про асоціацію (Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику) та розпорядження КМУ Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В межах аналітичної складової проекту було проведено дослідження існуючого стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, проведення моніторингу заходів, обґрунтування пропозицій щодо побудови політики в зазначеній сфері. Згідно з цим дослідженням, за рейтингом енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики, проведеного серед 5-ти областей Західного регіону України за обраними показниками моніторингу Львівщина є лідером.

«Для нас важливо, щоб енергоефективність була впроваджена для населення, оскільки саме населення споживає понад 60% енергоресурсів в області. Це той ресурс, куди потрібно вкладати кошти, інвестувати. Саме тому в області уже 11 років працює Програма енергозбереження. За цей час понад півмільярда гривень інвестували в енергоефективність мешканцями області. У цьому році з обласного бюджету передбачили 18 мільйонів гривень. Кожен район і 8 міст обласного значення розробили свою програму з загальним бюджетом 13, 8 млн грн. Це дає змогу мешканцям скористатися трьома програмами : Урядовою програмою теплих кредитів, обласною програмою та місцевими програмами. Я закликаю всіх мешканців об’єднуватися в ОСББ, адже у державному бюджеті на функціонування фонду енергоефективності передбачили 1,6 млрд гривень», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації Михайло Мельник.

Нагадаємо, що проект «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС» реалізовує ГО «Інститут регіонального розвитку» спільно з департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА в межах всеукраїнського проекту «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейської правди», який фінансується Європейським Союзом в межах програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*