Екологи закликають краян не спалювати сухостій

Станом на кінець червня на Львівщині зафікували 163 пожежі в екосистемах, загальна площа яких становить 48 га, зокрема 47,6 га сухої трави та 0,4 га торфу. При цьому затримали 75 осіб за підпал сухої рослинності.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслана Гречаника, самовільне випалювання сухої рослинності, стерні, сухостоїв, побутових відходів, можуть завдати непоправної шкоди довкіллю. Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

Через випалювання сухої трави також збіднюється видовий склад рослинного і тваринного світу. Випалювання призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні).

Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації закликає обережно поводитися із вогнем у лісах та нагадує: за спалювання сухої рослинності та сміття, а також через не обережне поводження з вогнем у лісі мешканців області можуть притягти до адміністративної та навіть кримінальності відповідальності.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*