Екологи закликають громадян утриматись від спалення сухої рослинності!  

Незважаючи, що сьогодні все ще зима, сонячне проміння упродовж дня все більше прогріває землю. І з настанням тепла на території області вже спостерігається самовільне спалювання сухої рослинності.

Держінспектор з ОНПС Ігор Андрійчин звертається з проханням до мешканців Турківщини не спалювати суху рослинність, адже вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, мікроорганізми, які утворюють гумус – родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.

Випалювання стерні, що повсюдно практикується всупереч законодавству, суттєво впливає на рівень забруднення повітря, а нерідко створює загрозу для людей та може призвести до некерованих пожеж.

Пам’ятаймо, що під час згоряння 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасток диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у наших легенях.

Нагадуємо також, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Давайте разом подбаємо про наше майбутнє!

Довідка:

Спалення стерні і залишків сухої рослинності категорично забороняється і тягне за собою адміністративну відповідальність згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 Кримінального кодексу України, в разі спричинення тяжких наслідків.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*