Єдиний в Україні музей модерної скульптури відсвяткував своє 10-ліття

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, що розташований у смт. Брюховичі поблизу Львова, сьогодні, 20 травня, відзначив 10-ту річницю з дня заснування. З цієї нагоди перший та єдиний музей модерної скульптури в Україні відвідав й голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Керівник області висловив вітання з нагоди десятої річниці, а також Міжнародного дня музеїв. Він також відмітив величезний вклад митця Михайла Дзиндри для України, який створив свого роду унікальний музей скульптурних робіт.

У рамках урочистостей також відбулась презентація книги «Казки до скульптур Михайла Дзиндри» від дружини відомого скульптора – Софії Дзиндри. Також відвідувачі мали можливість переглянути документальний фільм «Життя та творчість Михайла Дзиндри».

Зазначимо, що Музей модерної скульптури є відділом Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького. Тут експонується понад 800 унікальних творів абстрактного мистецтва, серед яких скульптури пластичних асоціацій, абстрактні форми та рельєфні портрети.

Довідка:

Михайло Дзиндра (1921-2006) — український художник, скульптор-модерніст.

Народився в Україні в с. Демня Миколаївського району. У роки війни вчився у Львівській мистецько-промисловій школі. В 1944 році емігрував за кордон спершу у Чехословаччину, далі в Західну Німеччину, і нарешті в Америку (США).

У 1991 році повернувся в незалежну Україну.

За власні кошти збудував музей (площею 1409 м²), де розмістив понад 800 перевезених зі США власних скульптур, які подарував державі.

Музей розташований за адресою: смт Брюховичі, вул. Музейна, 16

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*