Єднання стирає кордони – на Львівщині відбудуться Європейські Дні Добросусідства

28 серпня, на тимчасовому міжнародному пункті пропуску «Стаївка-Корчмин», відбудеться святкування Європейських Днів Добросусідства. Проща християнських громад України і Польщі згуртує паломників, культурних діячів та представників влади.

Цьогоріч захід традиційно розпочнеться з молитовної прощі до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої. Опісля – богослужіння та освячення води біля каплиці за участю українського та польського духовенства.

Також, в межах заходу заплановано ярмарок народної творчості прикордоння, концерт фольклорних ансамблів, та низка культурно-мистецьких та молодіжних заходів.

На завершення святкування організатори запустять у небо ліхтарики, як символ добросусідства України та Республіки Польща.

До участі в урочистостях запрошуються мешканці прикордоння, громадські організації, парафіяльні спільноти, молодь та усі ті, хто цікавиться історією, релігійно-культурною спадщиною прикордоння.

Для перетину кордону необхідно мати із собою закордонний паспорт або ж візу до Республіки Польща.

Ознайомитися з детальною програмою Фестивалю можна тут.

 

Довідково:

З 2004 – на території с. Корчмин, Люблінське воєводство, Республіка Польща та с. Стаївка, Сокальський район, Львівська область, відбуваються транскордонні зустрічі порозуміння та примирення. За ініціативи Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара, в рамках даного заходу відбувається молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди святкування Успіння Пресвятої Богородиці. У 1951 село розділив українсько-польський кордон. Церква опинилася на польському боці, на відстані 500 метрів від кордону, а каплиця з чудодійним джерелом – на українській стороні, на відстані 20 метрів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*