Дрогобицька солеварня буде мати чіткий план розвитку, – Юрій Холод

Сьогодні, 20 травня у Львівській ОДА вирішили створити робочу групу, яка має розробити сучасну концепцію розвитку Дрогобицької солеварні. До неї увійдуть ті люди, для яких доля солеварні небайдужа, і вони вже довели це реальними діями.

Очолить робочу групу заступник голови ЛОДА Юрій Холод, а її учасниками стануть т.в.о.директорки департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Оксана Ткачук, керівниця відділу збереження культурної спадщини Ганна Харун, координатор розробки просторової концепції розвитку солеварні, львівський архітектор, викладач НУ Львівська політехніка Василь Петрик, радник міського голови Дрогобича Олег Дукас, директорка музею “Дрогобиччина” Алла Гладун, заступник голови Дрогобицької РДА Тарас Матолич, начальниця відділу культури, туризму, молоді та спорту Дрогобицької  РДА Надія Козар та громадський діяч Хосе Турчик.

Взятися за активний розвиток найстарішого солеварного заводу в Україні управлінців та громадських активістів підштовхнула загроза його зникнення: у листопаді 2019-го державне підприємство включили до попереднього списку об’єктів, які підлягають приватизації. На сполох забили журналісти, громадські діячі та історики. У лютому Департамент архітектури ЛОДА також надав Уряду всі необхідні роз’яснення щодо історичної, туристичної і культурної цінності солеварні. Тоді ж Львівська ОДА, за ініціативою Юрія Холода, наполягала – Дрогобицьку солеварню не можна приватизовувати. Її потрібно залишити у державній власності.

“У березні ми отримали відповідь з Києва: солеварню передали у власність Фонду держмайна. Як нововиявлена пам’ятка археології національного значення вона може залишатися тільки у державній  власності. Але ми не залишимо все, як є, бо це означатиме повну руйнацію. Тут потрібен чіткий план розвитку солеварні як великого культурно-туристичного центру, зі збереженням виробництва бодай у мінімальних обсягах. І ми працюємо над тим, щоб сюди захотіли інвестувати, щоб тут розвивалися креативні індустрії. Ми всі розуміємо, що і солеварня, і Дрогобич мають дуже великий потенціал”, – каже Юрій Холод.

Надати землям, які належать солеварні, статус історико-культурної території запропонував Василь Петрик. Він зазначив, що цільове призначення гарантуватиме об’єкту якісний розвиток і вбереже його від агресивної забудови.

Маючи єдине спільне розуміння розвитку солеварні, присутні відразу визначили для себе перші завдання. Зокрема, найближчим часом сесія міської ради Дрогобича має прийняти рішення про інвентаризацію території, яка є охоплена охоронними зонами пам’яток архітектури – церкви Святого Юра, яка внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  та церкви Воздвиження Чесного Хреста. Це дасть можливість затвердити межі цих території та археологічної пам’ятки, яка є на території Дрогобицької солеварні. Зі свого боку, Львівська ОДА шукатиме способи профінансувати ці дії. Також робоча група аналізуватиме та напрацює варіанти способів управління комплексом Дрогобицької солеварні, і відтак, готуватиме повний план розвитку об’єкта, який можна буде запропонувати інвесторам.

Звісно, такому рішенню передувало активне емоційне обговорення, відкриті запитання і чесні відповіді на них. Наступну зустріч домовилися провести вже в Дрогобичі.

“Дрогобицька солеварня перебуває в охоронних зонах пам’ятки національного значення – храму Воздвиження Чесного Хреста, 17 ст та церкви Св. Юра, яка є пам’яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, на реєстрації в Міністерстві культури вже перебувають документи щодо внесення до держреєстру нововиявленої пам’ятки археології, яка є на території солеварні. Тобто ця територія – це землі історико-культурного призначення. Ми готові співрацювати і сприяти, щоб зберегти і всесторонньо розвинути її”, – наголосила Оксана Ткачук.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*