Досвід з утилізації ламп ДП “Боднарівка” мають поширити по всій Україні, – міністр екології на Львівщині

5 травня 2016 року під час робочої поїздки до Львівської області Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак побував на Державному підприємстві “Боднарівка”. Разом із головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою він оглянув новозбудований за  європейськими стандартами завод.

Зокрема, міністр ознайомився із промисловими потужностями ліній із переробки трубчастих та енергоощадних ламп. Оглянувши завод, Остап Семерак відзначив високий рівень сучасних стандартів та технологій регенерації ртуті із різноманітних типів небезпечних відходів.

Така технологія в Україні застосовується вперше. У результаті утилізації трубчастих та енергоощадних  ламп на виході отримується скло, пластик, люмінофор та рідка ртуть.

“Дуже добре, що в Україні з’явилась така сучасна європейська технологія з переробки  енергоощадних  ламп. Важливим є і те, що всі компоненти можна використовувати у вторинній переробці”, – зазначив міністр Остап Семерак.

Завод побудований у рамках програми транскордонного співробітництва Україна – Польща – Білорусь, із залученням коштів міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу.

Незважаючи на те, що будівництво заводу завершене у жовтні минулого року, здійснено перші тестові випробування, здано лінію в експлуатацію, – сьогодні він працює не на повну потужність. Підприємство не може отримати ліцензію на поводження із небезпечними відходами.

Саме тому керівництво заводу звернулося до Міністра екології та природного середовища  з проханням допомогти отримати необхідні дозвільні документи, які дадуть можливість запрацювати підприємству на повну потужність.

В свою чергу, Остап Семерак пообіцяв взяти на особистий контроль питання завершення розроблення відповідних нормативно-правових актів, які регулюють діяльність у сфері поводження із особливо небезпечними речовинами на виконання Закону України від 28 червня 2015 року № 222 “Про ліцензування видів господарської діяльності”.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*