До відома та використання в роботі представникам тендерних комітетів /уповноважених  осіб розпорядників бюджетних коштів  підприємств, установ та організацій

На виконання листа Мінекономіки 3305-04/706-06 від 08.01.2020, у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України 19.09.2019 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” (далі – Закон), який вводиться в дію з 19 квітня 2020 року, повідомляємо наступне.

Законом передбачається, що замовник з метою відбору постачальника товару (товарів), вартість якого (яких) є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону, може використовувати електронні каталоги, що є систематизованою базою актуальних пропозицій, що формується та супроводжується централізованою закупівельною організацією в електронній системі закупівель.

Разом з тим статтею 3 Закону передбачено, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, в тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Згідно частини сьомої статті 3 Закону придбання замовником товарів, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої статті 3 Закону, здійснюватиметься без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, у разі якщо закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу.

Таким чином, після введення в дію Закону застосування електронного каталогу надаватиме замовникам можливість здійснювати такі закупівлі без застосування порядку проведення спрощених закупівель.

З метою тестування роботи нового інструменту на практиці, а також визначення найкращої моделі функціонування електронного каталогу, державне підприємство “Прозорро” разом з державною установою “Професійні закупівлі” та державним підприємством “Медичні закупівлі України” реалізовують пілотний механізм “Prozorro Market“, який виступає прототипом для розробки електронних каталогів.

Мінекономіки як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель, інформує про можливість та доцільність використання замовниками механізму “Prozorro Market” під час здійснення закупівель, вартість яких не перевищує межі, встановлені частиною першою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» до введення в дію нової редакції Закону.

Використання замовниками “Prozorro Market” дозволить виявити неточності та врахувати їх під час розроблення підзаконних нормативно – правових актів для здійснення придбання товарів через електронний каталог після введення в дію Закону.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*