До відома населення району

Відповідно до Закону України № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 01.07.2018 року закріплено механізм суборенди для обміну правами користування оренди.

Даний Закон спрямований на консолідацію земель та ліквідацію

проблеми черезсмужжя («шахматки») у масивах земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства та особистого селянського господарства.

Стаття 8-2 Закону України «Про оренду землі» передбачає механізм

примусового обміну правами на ділянки у земельному масиві за ініціативою

особи, якій належить право користування істотною частиною масиву земель

сільськогосподарського призначення (не менш як 75% усіх земель масиву)

(«Істотний землекористувач»).

Істотний землекористувач має право орендувати чи отримати в суборенду інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані у такому масиві, за умови передачі їх власнику чи орендарю у користування іншої земельної ділянки, розташованої у цьому ж масиві на такий самий строк та на таких самих умовах, якщо внаслідок черезсмужжя невикористання таких земельних ділянок створює перешкоди у раціональному використанні земельних ділянок землекористувача.

У зв’язку з надходженням до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації звернень стосовно порядку обміну земельними ділянками. департаментом напрацьовано алгоритм обміну правами користування земельними ділянками в масиві земель сільськогосподарського призначення

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*