До уваги виборців Турківщини!

Державний реєстр виборців інформує що з 1 липня 2020 року вступила в силу постанова ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 згідно якої  розпочнеться процедура зміни виборчої адреси, аби всі виборці, які живуть не за місцем своєї реєстрації в паспорті або не мають реєстрації, змогли проголосувати восени на місцевих виборах. Як це зробити?

5 простих кроків, як проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року:

  1. Прийти до відділу ведення ДРВ

Від 1 липня можна буде прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців за фактичним місцем проживання.

  1. Подати заяву та копію підтверджувального документа

Треба буде подати заяву та копію документа, що підтверджує стосунок до зазначеної адреси. З собою необхідно мати паспорт. На сьогодні Виборчий кодекс визначає вичерпний перелік таких підтверджувальних документів. Тобто підійде будь-який 1 із 6 зазначених, а саме:

– договір оренди житла;

– документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;

– документ про право власності на житло;

– довідка ВПО;

– документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою;

– документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних стосунках із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

Із собою також треба мати оригіна документа.

Подати заяву можна також в електронному вигляді.

Яким має бути алгоритм дій, якщо подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн:

Процедура доступна на офіційному сайті Державного реєстру виборців, зайшовши в “Особистий кабінет виборця”. Здійснити її можна буде лише за наявності ЕЦП (електронного цифрового підпису).

Заяву не треба буде сканувати та надсилати, вона безпосередньо створюватиметься на сайті.

Необхідно буде лише вписати потрібні дані та підвантажити підтверджувальний документ щодо зазначеної адреси у форматі JPG або PDF вагою до 5 Мб.

У заяві обов’язково необхідно буде вказати електронну пошту, на яку потім буде надіслано повідомлення про зміну виборчої адреси або про відмову в такій зміні.

  1. Отримати повідомлення про зміну виборчої адреси*

У відповідь на заяву відділ ведення ДРВ має повідомити, що виборча адреса була змінена. На це Держреєстр має 15 днів, крім того для такого інформування передбачено кілька способів. Повідомлення може бути:

видано безпосередньо у відділі ведення ДРВ;

надіслано поштою на нову виборчу адресу;

надіслано електронною поштою при оформлення заяви через особистий абінет;

Варто зазначити, що це лише повідомлення виборця про зміну в реєстрі виборців, тож його не потрібно брати з собою на виборчу дільницю.

*Звісно, також є кілька підстав, на основі яких можуть відмовити у зміні виборчої адреси. Наприклад, недостовірні дані в заяві, порушені терміни подання чи відсутні підтверджувальні документи. Повідомлення про відмову відділ ведення ДРВ надає виборцю не пізніше наступного дня після подачі заяви.

 

  1. Перевірити себе в списку виборців.

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна побачити оновлену інформацію в Реєстрі, зайшовши в “Особистий кабінет виборця” на сайті ДРВ. У розділі “Перевірка включення” потрібно уважно, без жодних описок, ввести свої персональні дані, ввести підтверджуючий код, який прийде на електронну пошту, та упевнитись, що відображається вже нова виборча адреса. Крім того, коли вже триватиме виборчий процес і на дільниці передадуть друковані попередні списки виборців, то можна буде прийти на свою нову дільницю та перевірити коректність своїх даних у списках виборців.

  1. У день голосування, 25 жовтня 2020 року, треба буде прийти на нову виборчу дільницю, яка відноситься до нової виборчої адреси, та проголосувати. Це можна буде зробити з 8:00 до 20:00, маючи з собою лише паспорт громадянина України.

Окрім особистого подання документів це можна зробити через уповноважену особу або онлайн. У випадку подання через уповноважену особу – їй треба буде пройти той самий шлях поданн заяви в паперовому вигляді з єдиною різницею — ця особа повинна мати з собою саме свій паспорт, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, посвідчену відповідно до вимог законодавства.

 

 

Якщо немає зареєстрованого місця проживання, а таких громадян офіційно в Україні нараховується понад 1 млн (наприклад, ВПО), визначення виборчої адреси залежить від обставин, через які людина не має зареєстрованого місця проживання. Ось три основні:

  1. За погодженням із центром обліку визначити виборчою адресою виборця адресу центру. Якщо людина не має зареєстрованого місця проживання та перебуває на обліку в соціальній службі, то виборча адреса може визначатись за погодженням із центром обліку або соціальною службою, які відповідно до законодавства ведуть облік бездомних осіб. Виборчою адресою такого виборця визначається адреса відповідного центру обліку.
  2. Визначення виборчої адреси, якщо людина не має зареєстрованого місця проживання, а щойно набула права голосу, або вже мала право голосу, але ще не була включена до Реєстру. Якщо людині нещодавно виповнилось 18 років, але вона не має зареєстрованого місця проживання, або якщо людина також не має зареєстрованого місця проживання, але давно має право голосу й виявила, що не була включена до списку виборців раніше, то необхідно звернутись до відділу ведення ДРВ за місцем фактичного проживання із заявою про зміну виборчої адреси. До заяви необхідно буде надати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.
  3. Зміна виборчої адреси, якщо раніше вже була визначена виборча адреса, але людина офіційно вибула з того місця проживання. Якщо людина не має зареєстрованого місця проживання, але має запис у Реєстрі щодо попередньої виборчої адреси з позначкою “вибув”, то необхідно звернутись до відділу ведення ДРВ за місцем фактичного проживання із заявою про зміну виборчої адреси. До заяви необхідно буде надати копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

 

Варто зазначити, що зміну або визначення виборчої адреси, аби проголосувати на місцевих виборах цієї осені, можна буде здійснити лише від 1 липня до 9 вересня 2020 року включно.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*