До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води

До платників рентної плати за спеціальне використання води належать суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці.

Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до декларації з рентної плати) заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва (далі – платник).

У р. 4 Розрахунку платники, які є первинними водокористувачами, зазначають інформацію щодо отриманого дозволу на спеціальне водокористування, зокрема, дата видачі та термін дії.

Платники, які не належать до категорії первинних водокористувачів, р. 4 Розрахунку не заповнюють.

Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 до Декларації складається окремий Розрахунок.

При заповненні р. 6 Розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16 до Декларації – Кодифікацію водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води.

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води (а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод) із:

– підземних водних об’єктів, у тому числі джерел  – у р. 6 Розрахунку зазначають код «1.1.1»;

– поверхневих водних об’єктів –  у р. 6 Розрахунку зазначають код «1.3.1».

– як із поверхневих так і підземних водних об’єктів –  складають два окремих Розрахунка (за джерелами походження обсягів води) із зазначенням у р. 6 кодів:

  • «1.1.1» – у частині обсягів води, що видобута із підземних водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка підземних вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача;
  • «1.3.1» – у частині обсягів води, що видобута із поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка поверхневих вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача.

Платники, які використовують воду, яка входить виключно до складу напоїв із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, складають два окремих Розрахунки.

Одночасно нагадуємо, що згідно п.255.5 ст. 255 ПКУ з 01.01.2016 року змінилися ставки  за спеціальне використання води поверхневих вод за 100 куб,метрів -27,03, підземних вод за 100 куб.метрів – 65,44.

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати за спеціальне використання води дорівнює календарному кварталу, тобто за I квартал 2016р. податкова декларація з рентної плати подається до 10 травня.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*