До уваги підприємців!

images

З метою легалізації виплати заробітної плати, виявлення прихованої зайнятості населення, підвищення рівня соціальної захищеності населення, забезпечення повноти і своєчасності сплати податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, відповідно до розпорядження голови Турківської районної державної адміністрації від 19.07.2017 № 151 «Про створення комісії з питань детінізації заробітної плати».

Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2018 року становить 3 723 гривень . 9 СПД в районі виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня або 4% до загальної кількості.

Однак, ряд суб’єктів господарювання Туркіського району- 108 СПД виплачують середню заробітну плату по підприємству на рівні 3 723 гривень, що складає 48,43% до  загальної кількості платників.

Поряд з цим, 37 суб’єктів господарювання нараховує середню заробітну плату найманим працівникам від 3724,0 до 4000,0 гривень, що є нижче від середньої заробітної плати згідно з статистичними даними у Турківському районі, яка станом на 01.02.2018 року становить 5796,09 грн.

В цей самий момент спостерігається дефіцит робочої сили у зв’язку з трудовою міграцією. Таким чином, втрачається трудовий потенціал, особливо кваліфікованих працівників.

Турківська районна державна адміністрація закликає роботодавців Турківщини не використовувати різні способи мінімізації заробітної плати, а це виплата зарплати в «конвертах», оформлення трудових відносин на неповний робочий день, відпустка без збереження заробітної плати, укладення цивільно-правових договорів, де фактично відбуваються трудові відносини.

Також слід звернути увагу на заробітну плату керівників підприємств, фахівців з досвідом роботи в певних галузях, оскільки дана категорія працівників повинна отримувати заробітну плату вищу, ніж некваліфікований працівник.

Наголошуємо, що у зв’язку зі збільшенням рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року – зріс і розмір фінансової відповідальності за порушення вимог трудового законодавства.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*