«До санаторіїв Великого Любіня нарешті збудують нову дорогу», – Юрій Холод

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» у Великому Любіні Городоцького району сьогодні, 20 серпня, із робочим візитом відвідав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Йшлося про роботу установи під час карантину, спільну промоцію і сприяння у створенні нового туристичного маршруту.

Свою діяльність у напрямі реабілітації осіб з інвалідністю Центр розпочав 2003-го року у Львові. Від 2010 року будівництво нових сучасних корпусів розпочалося у Великому Любіні, за менше, ніж 25 км від Львова. Чотири гектари землі під новий реабілітаційний центр запропонувала місцева влада.

У Великому Любіні є сірководневі джерела, тому майбутня установа також має санаторний напрям лікування. На сьогодні із запланованого тут відкрита перша черга будівництва. У другій має бути, власне, бальнеологічний корпус.

«Окрім сучасного новозбудованого корпусу Центру, в нас є власна котельня, електропідстанція, спільно з місцевою владою плануємо реконструкцію очисних споруд. Центр обладнаний найсучаснішим медичним обладнанням і має прекласних фахівців-медиків та реабілітологів. Частина з них – також особи з інвалідністю та ветерани АТО. Таких центрів, як наш, на території усієї країни – всього чотири», – розповів заступник директора Державної реабілітаційної установи – «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» Борис Татарінов.

Наразі в Центрі реабілітації «Галичина», який є державним і перебуває на балансі Міністерства соціальної політики України, реабілітація для осіб з інвалідністю 1-3 групи є безкоштовна і об’єднує всі вісім напрямів. Оздоровлюватися та проходити обстеження тут можуть як дорослі, так і діти-спинальники і ті, хто має ДЦП. За минулий рік реабілітаційний центр «Галичина» прийняв понад 500 осіб, хоч розрахований наразі на 320. На черзі тут добудова бальнеологічного корпусу та інші заплановані роботи. Для цього, за попередніми оцінками, потрібно ще близько 200 млн гривень. Центр «Галичина» збудований за сучасними стандартами, обладнаний пандусами та панорамними ліфтами. Як і більшість санаторіїв, цей також відчув негативи карантинного періоду. Одним із негативів, зокрема, була відсутність транспортного сполучення між містами. Крім того, від головної дороги до самої установи – досі погана дорога. Ця проблема, кажуть у Львівській ОДА, вже майже вирішена.

«Реабілітаційний центр у Великому Любіні, з безкоштовною реабілітацією, з такими умовами, фахівцями і підходом до людей, – це унікальна установа для цілої України. Радий, що спільно з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким, нам вдалося знайти кошти на дорогу, зараз триває тендер. Думаю, будівництво почнеться найближчим часом», – зазначив заступник Юрій Холод.

У смт. Великий Любінь розташований також один із найстаріших в Європі бальнеологічний і кардіологічний курорт, дочірнє підприємство «Санаторій «Великий Любінь» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця». Наразі він у гіршому стані. Щоб вдихнути тут нове життя, потрібно глибше проаналізувати ситуацію і запропонувати стратегію змін, кажуть управлінці. «На території Великого Любіня є дуже багато туристичних об’єктів. Тому він потребує створення справжнього туристичного маршруту. Тут є дві церкви, одна з них – дерев’яна з ХІХ століттям, каплиця і костел. Тобто це не тільки бальнеологія і реабілітація, але й цікавий ековідпочинок. Тут є на що подивитися на цілий день», – переконаний Юрій Холод.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*