До Дня Захисника України та 75-річчя УПА у Львівській опері відбулася урочиста академія

У п’ятницю, 14 жовтня, з нагоди відзначення Дня захисника України та 75-річчя УПА у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася урочиста академія.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка зачитав привітання Президента України до українського народу з нагоди 75-ї річниці створення української повстанської армії. Опісля очільник області привітав присутніх на академії гостей із визначними датами української історії.

«Для нас вояки української повстанської армії – це, без сумніву, легенди. І ми, покоління 21 століття, по особливому уявляємо собі ці постаті. Але давайте подумаємо, що генерал-хорунжому УПА Олексі Гасину, коли він загинув від рук НКВДистів, був 41 рік, генерал-хорунжому УПА Дмитру Грицаю було 38, Дмитру Мужиївському був 31 рік, а легендарному командувачу УПА Роману Шухевичу було 42. Вони – легенди, тому що вони передали в наше покоління віру в незалежну Україну. І сьогодні перед нашим поколінням, перед воїнами Збройних Сил України,  належиться просте завдання. Ми з вами в золоті Львівської опери, вони були в криївках і схронах, ми з вами маємо можливість святкувати і відзначати, вони були в підпіллі та постійній боротьбі. Я переконаний, що їхня слава, їхня боротьба – це наша можливість утвердити в 21 столітті українську державу, утвердити сьогодні і назавжди, підняти синьо-жовтий прапор на Луганськом і Донецьком, пройтись маршем переможців в Сімферополі та Севастополі і ми це зробимо українці 21 століття заради легенди УПА, заради майбутнього нашої держави. Ми обов’язково пам’ятаємо ті слова з якими вони йшли у бій, які сьогодні є в наших думках: «Велику правду для усіх єдину, наш гордий клич народові несе, Вітчизні ти будь вірний до загину, нам Україна вища понад все». Слава Україні!», – зазначив Олег Синютка.

Також очільник області вручив нагороди нащадкам воїнів української повстанської армії УПА. Відтак посмертно бронзовим хрестом бойової заслуги нагороджені поручник УПА Микола Дужий, референт пропаганди проводу ОУН Петро Дужий, срібним хрестом бойової заслуги першого класу – сотник УПА Петро Гудзуватий, срібним хрестом заслуги – референт українського Червоного Хреста крайового проводу ОУН західноукраїнських земель Катерина Заринська-Сорока, золотим хрестом заслуги – генерал хорунжий УПА  Дмитро Грицай.

Постановою української головної визвольної ради золотим хрестом заслуги посмертно нагороджено голову генерального секретаріату УГВР Романа Шухевича. Почесну відзнаку отримав син Романа Шухевича – Юрій Шухевич.

«75-років з дня утворення УПА і 27 рік незалежності України. Ці нагороди вручаються нащадкам, тих, які не дійшли. Ті, які сьогодні чи вчора взяли зброю і дали відсіч новим загарбникам, вони є синами тих які воювали в 60-ті роки. Слава Богу, що вшановуючи тих героїв 40-60-х років ми тим самим прокладаємо міст до тих, які сьогодні проливають свою кров на південному сході України. І я знаю, там ті перемогли внутрішньо, духовно, а ці переможуть і духовно і фізично. Слава Україні!», – зазначив Юрій Шухевич.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*