До 80-річчя Ірини Калинець презентували виставку про життя відомої українки

Сьогодні, 9 грудня, в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відкрили виставку «Дорога вічності під зорями століть». Захід присвячений річниці з дня народження Ірини Калинець.

Ірина Калинець – українська письменниця, поетеса, шестидесятниця, багаторічний політв’язень радянських таборів, діячка дисидентського руху, активістка українського національного і правозахисного руху, філолог.

Це перша музейна виставка про видатну українську діячку. Вона відображає весь життєвий шлях відомої українки. Тут зібрані всі фотографії від шкільного та юнацького життя до діяльності в Незалежній Україні.

Також, глядач може ознайомитись зі спогадами та найяскравішими цитатами родини та близьких друзів.

Автор виставки – науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська.

«Ірина Калинець була моральним авторитетом та постійно активною в українському громадському просторі. Вона запам’яталась надзвичайно енергійною, непохитною у своїх переконаннях. Саме такі люди, як Ірина Калинець, були двигунами прогресу, та змогли вистояти та переламати систему», – зазначила авторка.

Зазначимо, що виставку виготовили за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Виставку «Дорога вічності під зорями століть» експонуватимуть в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» до лютого.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*