До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка на Львівщині проходять суспільно-культурні заходи (ПРОГРАМА)

Shevch_ShverdinЦьогоріч Львівщина відзначає 200-річчя від дня народження великого Кобзаря Тараса Шевченка  низкою важливих суспільно-культурних заходів.

Так, 19 січня 2014 року проведено благочинний захід «Йорданська яблунева ялинка», кошти від проведення якого спрямовані на виготовлення та становлення мистецької меморіальної таблиці з нагоди 150 річчя з часу створення в Галичині першого професійного театру «Руська Бесіда» де вперше на Україні здійснено постановку драми Тараса Шевченка «Назар Стодоля». 27 березня заплановано відкриття.

    Громадським діячем, лауреатом Національної премії України ім.Т.Шевченка Романом Лубківським у співпраці з департаментом культури, національностей та релігій ОДА  напрацьовано та підготовлено до друку роботу «Шевченківські лауреати Львівщини 1962-2014».

    Починаючи з 26 січня відбуваються звіти-атестації художніх аматорських колективів, програми яких вибудувані на тематиці Шевченка
26 січня м. Червоноград;
2 лютого мм. Трускавець та Борислав;
9 лютого м. Дрогобич;
16 лютого  м. Самбір.

    2 березня у Львівській обласній філармонії відбудеться Пісенно-поетичне свято до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка «І молодий той грішний рай». Молоді солісти Львівської обласної філармонії і Львівського національного державного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької виконають кращу українську музичну «шевченкіану», зокрема, прозвучать романси та опери на слова Тараса Шевченка українських композиторів. Саме цей захід цикл ювілейних концертних програм які відбуватимуться впродовж 2014 року в різних концертно-видовищних установах.

    2 березня відбудеться прем’єра вистави «Катерина» у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича.

    6 березня у на території Підгорецького замку відбудеться відкриття та освячення пам’ятника авторства руки Євгена Дзиндри в ознаку того, що саме у Підгірцях відбулася перша в Україні панахида за Тарасом Шевченком. Запис про цей факт є у церковній книзі костелу Воздвиження та Святого Йосипа, що на території Підгорецького замку.

    7 березня у Львівському палаці мистецтв відбудеться відкриття масштабного мистецького проекту «Шевченкіана Львівських художників». (задіяні 3 поверхи палацу; 3 експозиції; 80 нових художніх  полотен).

    9 березня у Львівській філармонії відбудеться захід «В шану Тарасові Шевченку», де поезію Тараса Шевченка у романсовій ліриці українських композиторів виконає примадонна віденської опери Вікторія Лукянець та соліст Львівської обласної філармонії Назар Тацишин. Під батутою Володимира Сивохіпа виступить Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик», Галицький академічний камерний хор, Хор студентів Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

    Триває підготовка з постановки вуличної вистави «Малюємо фарбами Шевченка його долю» Львівським академічним духовним театром «Воскресіння».

    У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького експонуватиметься виставка «Мистецька шевченкіана у фондових зібраннях музею».

    Для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області буде проведено обласний конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласний конкурс юних композиторів, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка та обласний конкурс дитячих хорових колективів «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…», присвячений 200-річчю від дня народження   Т. Шевченка.

    Видання графічних робіт народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Євгена Безніска до творів Тараса Шевченка (майстром проілюстровано 63 твори Тараса Шевченка).

    За допомогою Фундації «Андрей» готується до випуску компакт-диск «Мій Шевченко» народного артиста України Святослава Максимчука.

    25 травня заплановане широкомасштабне Мистецьке свято «На Вкраїні милій…» на Державному підприємстві «Арена Львів».

    Проведення освітньо-мистецької акції «Кобзар» – кожній дитині» (закупівля «Кобзарів» для першокласників 2014 року).

    Реалізація мистецького проекту «Тарасові шляхи», який передбачає виїзди творчих колективів, читців, громадських діячів, письменників у міста та села Львівщини з шевченківською програмою.

    Забезпечення кінопоказу фільмів на шевченківську тематику на території Львівської області.

    Впровадження мистецького проекту «Вуличні читання творів Тараса Шевченка».

    Систематично ведеться робота щодо транслювання радіо- та телевізійних передач про життя і творчість Тараса Шевченка із залученням громадськості, науковців та митців.

Довідково:

В рамках  відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у 2013 році відбулася:

31 травня – 4 червня проведено мистецьку експедицію львівських художників з проведенням художніх пленерів Дніпропетровською, Черкаською та Кіровоградською областями. За результатами турне видано ювілейний каталог мистецьких творів (близько 100 мистецьких творів), який власне присвячений до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

23 – 24 серпня у м.Львові проведено ІV Міжнародний конгрес «Світове українство як чинник утвердження держави Україна в міжнародній спільноті». У рамках конгресу відбулись дві науково-практичні конференції: ” “Землякам моїм в Україні і не в Україні” та  “Шевченко і кобзарство”. Відбулись тематичні “круглі столи”, майстер-класи, презентації, виставки.
23 червня 2013 року урочисто відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку у с.Чишки Пустомитівського району.

24 серпня 2013 року відкрито пам’ятник Т.Шевченку у с.Вовчухи Городоцького району.

24 вересня 2013 року відбувся доброчинний мистецький аукціон на підтримку ЗОШ № 44 імені Т.Г.Шевченка.

28 – 29 вересня 2013 року у м. Винники проведено святкування
100-річчя з часу встановлення першого на Західній Україні пам’ятника Тарасу Шевченкові. У рамках заходу відкрито виставку “Львівські художники шляхами Кобзаря” та відбулось погашення ювілейної марки.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*