Для взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами влади розроблять єдину онлайн-платформу

Як повідомляє, Міністерство цифрової трансформації України, які спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та у співпраці з низкою партнерів від міжнародних і вітчизняних організацій працюють над створенням онлайн-платформи для взаємодії громадян, інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади. Відповідне завдання передбачене планом дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 – 2020 роках.

Для визначення потреб громадськості Національний демократичний інститут провів дослідження про онлайн-платформи та сервіси із залученням громадян. У дослідженні взяли участь близько 2000 респондентів.

За результатами дослідження визначено:

Учасники опитування готові висловлювати свою думку владі. Абсолютна більшість віддала б перевагу онлайн-способам.

41% опитаних не чули про жодну онлайн-платформу, за допомогою якої можна долучитися до процесу ухвалення рішень владою. При цьому більше, ніж третині відомо про Єдину систему місцевих петицій.

Підписання електронних петицій, голосування за проєкти бюджету участі та кандидатів у члени громадських рад при органах влади – найпоширеніші способи онлайн-волевиявлення протягом останнього року.

Основні фактори, що мотивують респондентів користуватися онлайн-платформою:

▪️ захист персональних даних та довіра до державної установи, якій належить платформа;

▪️ важливість питання, яке винесене на обговорення;

▪️ можливість побачити результат своєї участі.

Результати дослідження будуть враховані під час створення єдиної онлайн-платформи для участі громадян та допоможуть зробити її зручною та дієвою.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*