Для українців, які живуть у Польщі провели «Бібліотечні фестини»

З 9 по 14 жовтня в межах міжнародного проекту «Ми – українці. Я і ти!», що реалізує Львівська обласна бібліотека для дітей, відбулись «Бібліотечні фестини» – мандрівка до українців, які живуть у Польщі. Завдяки підтримці Департаменту з питань культури, національностей та  релігій Львівської облдержадміністрації, бібліотека отримала грант на реалізацію цієї поїздки.

Першою зупинкою стало місто Ольштин. Учні Ольштинської початкової школи № 2 ім. Ярослава Домбровського взяли участь у козацькому квесті «Пропала булава», який для них підготувала і провела  провідний бібліограф з м. Марганець Дніпропетровської області Ольга Забенько.

Як розповіли у департаменті  з питань культури, національностей та  релігій Львівської облдержадміністрації директор школи Івона Ясінська спільно з вчителькою української мови Мирославою Четирба-Піщако створила усі умови для того, щоб діти української меншини могли вивчати мову, історію та культуру своєї країни. Для них виділені два обладнаних класи, виділяються кошти на придбання літератури українською мовою.

Наступними зупинками учасників «Бібліотечних фестин» стали відвідини Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, замку, де мешкав М.Копернік, Безпечного притулку для мігрантів.

Також учасники відвідали м.Бартошиці, де відбулась зустріч з учнями та вчителями школи ім.Л.Українки з українською мовою навчання. Учні школи взяли участь у пальчиковому театрі, майстер-класі «Український віночок», грі «Україна – це ти», євро вікторині «Україна+Польща», читали лірику українських поетів та співали пісень під час молодіжного літературника «Настрій – Україна».

Бібліотечні фестини у Бартошицях завершилась конференцією для вчителів української мови Вармінсько-Мазурського воєводства, в межах якої бібліотекарі з України отримали грамоти та пам’ятні сувеніри.

Останній пунктом подорожі стало місто Ельблонг, де відбулася зустріч із головою ельблонського відділення Об’єднання українців у Польщі Стефаном Дембіцьким. Раз на рік учні пунктів вивчення української мови приїжджають до Ельблонга, щоб поспілкуватись, взяти участь у різноманітних майстер-класах. Цього року до цієї акції долучились і бібліотекарі з України.

Під час заходу діти малювали героїв українських народних казок, взяли участь в історичних квестах та демонстрували знання з української історії й світової культури, грались у пальчиковий театр, мандруючи сторінками книги К. Міхаліциної «Бабусина господа». Також відбувся майстер-клас з виготовлення патріотичних браслетів для дітей і дорослих.

Завершилась мандрівка спільною молитвою в Українській греко-католицькій церкві м. Ельблонг.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*