Для дітей влаштували День читання одразу у кількох містах

З метою популяризації і підтримання дитячого читання, залучення до бібліотек нових користувачів, бібліотеки для дітей Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей долучились до акції «Березень. Читають всі!» і провели 20 березня День читання.Ідея проведення Обласного дня читання виникла ще у 2008 році в працівників Львівської обласної бібліотеки для дітей, і ця акція вже стала доброю традицією на Львівщині. Цьогоріч у рамках проекту «КББ: конструкторське бюро бібліотекарів» долучились до акції й бібліотеки сусідніх областей.

Ідея акції дуже проста: 20 березня у визначений день в усіх бібліотеках-учасницях дітям читали вголос одну і ту ж книгу. Читцями були не тільки бібліотекарі. У цей день радо долучалися до участі в акції відомі люди, керівники міст і сіл, письменники, артисти, представники різних професій. Це дало змогу продемонструвати дітям, що «читають всі», що читання допомогає людині стати відомою та успішною.

Цьогоріч для голосного читання організаторами обрані книги про славетних Мумі-тролів. Важко знайти в Україні бібліотеку, де б не було книг Туве Маріки Янссон. Персонажі її казок – родина Мумі-тролів, диваків і мудрагелів – давно полюбилися дітям всього світу.

2019 рік – ювілейний для видатної фінсько-шведської художниці, письменниці, лауреата премії імені Г.К.Андерсена (9 серпня 1914 – 27 червня 2001).Книги Янссон для дітей перекладені більш, ніж на 30 мов світу. Будь-яку з них можна було прочитати в бібліотеках, школах, дитячих садочках, на місцевому радіо та телебаченні.

Цей день надзвичайно насичений і для бібліотекарів, і для читачів! Цьогоріч дуже багато бібліотек Львівщини долучились до читання майже “в унісон” і читали кожен по різному, але відчувалась в усіх бібліотеках велика любов до цих милих героїв.

Так, наприклад, читачам Львівської обласної бібліотеки для дітей пощастило по-особливому – вони мали змогу провести його разом із українською Мумі-мамою Наталею Іваничук, б оцьогоріч для голосного читання обрані книги, які переклала для нас українською пані Наталя.

Відчули неповторний дух Скандинавії, читали українською та норвезькою! Ще й погралися іграшками із власної колекції перекладачки, а також мініатюрними фігурками героїв.

Незвичайно минув цей день у Сокальській районній бібліотеці для дітей. Не відставали від колег із Львівщини і вТернопільській обласній бібліотеці для дітей, де відбувся день читання під безкомпромісним гаслом «Березень. Читають всі!».

Колеги читали твори І.Я. Франка, які по скайпу як естафету отримали читачі  від працівників Львівської обласної бібліотеки для дітей.

Твори збірки казок геніального українського письменника Івана Франка «Коли ще звірі говорили» читали: молодіжний мер міста Тернополя Леся Голик, начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей, начальник відділу Ювенальної превенції Петро Тихович, лейтенанти патрульної поліції Олеся Мялковська та Ігор Івасів, голова Тернопільського офісу «Асоціація жінок України «Дія» Ольга Шахін, волонтерка, керівник соціального проекту «Одежина» Яна Шкуратова, а також наша особлива гостя – олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Підгрушна.

Акція синхронно була проведена у чотирьох обласних книгозбірнях – Хмельницькій, Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській і стала чиненаймасштабнішою подією цьогорічного Х Всеукраїнського тижня дитячого читання.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*