Для аграріїв Львівщини провели семінар із прибуткового вирощування лохини

У департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації відбувся семінар «Прибуткове вирощування лохини: перші кроки та технологія вирощування». У заході взяли участь сільгоспвиробники Львівщини та сусідніх областей в галузі садівництва, науковці.Привітала учасників заходу т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, яка ознайомила присутніх із тенденціями у ягідництві області та можливостями фінансової підтримки фермерів з державного та обласного бюджетів.

«За останні декілька років Львівщина збільшила обсяги виробництва плодів та ягід, зростає кількість охочих займатись цією діяльністю. Ягідний сектор набирає популярності, зокрема виробництво лохини» – зазначила Людмила Гончаренко.

Відтак, як вона розповіла на Львівщині площі плодово-ягідних насаджень становлять 15 тис га (6,7 % до площ по Україні), з яких насадження лохини становлять 40,6 га (8,1% до площ по  Україні). У 2018 році сільськогосподарські підприємства області заклали 175,7  га нових плодово- ягідних насаджень.

«В області виробництво плодово-ягідної продукції 2018 року становило 137,4  тис тонн та збільшилось на 20,3 % до 2017 року, в сільськогосподарських підприємствах вироблено 20,7 тис тонн, відтак збільшилось на 14,4 % аналогічно. Розвиток галузі підтримується коштами державного бюджету за  програмою «Підтримка розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства». Так у минулому році 17 господарств області отримали компенсацію за витрати на садивний матеріал в сумі 15,5 млн грн, з них 3 господарства, які вирощують лохину», – розповіла Людмила Гончаренко.

В межах семінару виробники отримали інформацію щодо технології вирощування лохини та ознайомились з новинками виробників посадкового матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин.

Захід відбувся за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID), ТзОВ «Галфрост» та  ТзОВ «Агрофрутіка».

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*