«ДІЯТИ заради дітей»: на Львівщині відбулась онлайн-нарада щодо розвитку соціальних послуг

Учора, 2 вересня, відбулась онлайн-нарада щодо розвитку соціальних послуг для дітей  і сімей з дітьми у Львівській області.

Зазначимо, що ініціатива “ДІЯТИ заради дітей: розвиток послуг в громадах” реалізується у межах співпраці Alinea International та Львівської облдержадміністрації в ході реалізації проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Метою ініціативи є надання експертної та консультаційної підтримки ключовим міністерствам, що реалізують реформу, Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, пілотування кращих практик ДІ у Львівській області, участь в моніторингу виконання реформи.

Відтак, у межах наради присутні розглянули пропозиції щодо заходів до спільного плану дій на ІІ півріччя 2020 року, зокрема пілотування методології оцінки потреб у соціальних послугах та методична допомога щодо формування планів розвитку соціальних послуг у обраних пілотних ОТГ Львівської області.

Також пілотування підходів для введення посад фахівців соціальної роботи у ОТГ та підсилення їхньої спроможності надавати соціальні  послуги, а також дослідження щодо існуючих практик та бар’єрів у розвитку послуги патронату над дитиною та розробка пропозицій щодо можливих шляхів удосконалення процедур розвитку цієї послуги.

«На Львівщині є шість пілотних громад, які долучилися до ініціативи щодо розвитку послуг для дітей та сімей з дітьми в ОТГ. Сьогодні ми розглянули їхній подальший план діяльності», – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Зазначимо, що участь у пілотному проекті взяли: Кам’янко-Бузька міська ОТГ, Великомостівська міська ОТГ, Заболотцівська сільська ОТГ, Зимноводівська сільська ОТГ, Рудківська міська ОТГ, Гніздичівська селищна ОТГ.

Нагадаємо, що реформа розпочалась у 2017 році з прийняття Кабміном Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на ‎2017-2026 роки. І етап реформи був підготовчим, а сьогодні розпочався ІІ етап реформи ДІ, який передбачає створення послуг на місцях.

Суть реформи – допомогти розвинути такі послуги, аби дитина могла повернутися в сім’ю, не потрапила до інтернатного закладу, або, за потреби, бути влаштована в сімейні форми виховання чи у форми виховання з умовами, максимально наближеними до сімейних.

Ініціатива спрямована на виявлення індивідуальних потреб дітей та сімей з дітьми в громадах;
підтримку розвитку послуг (медичні, соціальні, освітні та ін.), які допоможуть громадам стати спроможними;
підвищення кваліфікацій соціальних працівників, фахівців із соціальної роботи в громадах (покращення професійних навичок, розробка нових стандартів, популяризація професії соціального працівника, фахівця із соціальної роботи);
допомогу у створенні ефективної та конкурентної мережі надавачів соціальних послуг, в тому числі, на базі трансформованих інтернатних закладів.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*