Департамент соціального захисту нагадує: особам, які постраждали від торгівлі людьми, можуть надати відповідного статусу

Торгівля людьми означає здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, з метою експлуатації. Такі дії відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:

1. Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;

2. Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

3. Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

4. Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що Ви стали жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімума для працездатних осіб (5 052 грн).

Більш детальну інформацію про:

– ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми;

– порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

– види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

–перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;

– контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (кабінет № 112), та за телефоном: (032)255-47-96 або до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).

Допомога безоплатна і конфіденційна.

Довідково:

З початку року мешканцям Львівщини надано 9 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Загалом з 2012 року встановлено 13 таких статусів. З них 1 постраждала дитина, 2 жінок, 10 чоловіків. П’ятеро осіб з числа постраждалих отримали інвалідність внаслідок перебування у ситуації торгівлі людьми.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*