Департамент охорони здоров’я: понад 90 млн грн – на ремонт медичних установ

Сьогодні, 24 січня, департамент охорони здоров’я другим з-поміж структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації прозвітував про результати роботи у 2016 році та окреслив завдання на 2017 рік.

За словами, в.о. директора департаменту Ірини Микичак, на території області медичну допомогу населенню надають 1249 закладів охорони здоров’я, із них – 115 – стаціонарну та 229 – амбулаторно-поліклінічну. Слід зазначити, що минулоріч проліковано в стаціонарах майже 600 тис пацієнтів.

На обласні програми в галузі медицини в 2016-му використано –135 млн грн. “Ці видатки зросли в 2,1 рази у порівнянні з 2015 роком”, – зауважила очільниця департаменту.

Зауважимо, що завдяки реалізації обласної програми мікропроектів місцевого розвитку капітально відремонтували 67 закладів охорони здоров´я на суму 11 млн грн: 46 ФАПів та 21 амбулаторію. Найбільше об’єктів відремонтовано у Городоцькому, Сокальському, Бродівському, Мостиському та Яворівському районах.

Крім того, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету відремонтували 14 ФАПів, 6 амбулаторій, перевели на альтернативні види палива 9 котелень, придбали медичне обладнання для Львівської обласної клінічної лікарні та Західноукраїнського  спеціалізованого  дитячого медичного  центру.

За кошти місцевих бюджетів та залучених коштів у сільській місцевості відремонтували 68 ФАПів, 18 амбулаторій та 46 відділень у центральних районних та міських лікарнях області.

Загалом у 2016 році на проведення ремонтних робіт із різних джерел профінансовано понад 92 млн грн.

Як повідомила Ірина Микичак, упродовж 2016 року в області було проведено 7 масових профілактичних акцій з діагностики та профілактики глаукоми, туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання, грудної залози та раку шийки матки, онкозахворювань чоловічої статевої сфери, цукрового діабету, вимірювання артеріального тиску та профілактики ВІЛ/СНІДу.

Також в області триває реалізація проектів Світового Банку “Онкопревенція та впровадження високоефективних протипухлинних технологій у Львівській області”, ВООЗ “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні” та USAID “Посилення контролю за туберкульозом в Україні”.

Серед пріоритетних завдань галузі на 2107 рік Ірина Микичак назвала, зокрема легалізацію платних послуг, залучення інвестицій, організацію госпітальних округів, створення мережі хоспісних відділень, запровадження електронної картки пацієнта.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*