День усиновлення — свято в Україні, яке щороку припадає на 30 вересня

Свято встановлено в Україні «…ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення…» згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008. Про встановлення свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві.

Усиновлення – тема водночас і дуже особиста, і надзвичайно публічна, що визнане пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Практично усиновлення є формою влаштування дитини шляхом юридичного заміщення її функціонально деформованої біологічної сім’ї іншою. Основним завданням такого заміщення є подолання процесу «соціального відторгнення» дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, з боку суспільства, залучення її до нормального процесу природного буття, але у складі іншої сім’ї, а іноді навіть і під іншим іменем. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок суспільства, держави. Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив.

Усиновлення дитини в будь-якому віці – це завжди дуже складний, тривалий процес, і його потрібно добре обміркувати. – неважливо, чи будете ви матір’ю-одиначкою, хочете усиновити дитину з іншої країни, або у вас вже є свої біологічні діти.

Ось декілька речей, на які вам потрібно буде звернути увагу, щоб ви змогли прийняти добре обдумане і зважене рішення як для вашої дитини або дітей, так для вас і вашої родини.

Наприклад, чи відчуваєте ви, що будете любити усиновлену дитину так як рідну? Якщо справа в безплідді, але у вас все ще залишається надія, що одного разу у вас народиться дитина. чи вплине це якимось чином на ваше ставлення до усиновленої дитини?

Один з попереджувальних сигналів є очевидним, однак, найчастіше на нього не звертають уваги. Якщо у вас є чоловік (дружина), обов’язково переконайтеся в тому, що у них не виникає змішаних почуттів у зв’язку з усиновленням. Переконайтеся, що ви ретельно обговорили те, як вам буде виховувати усиновлену дитину.
Навіть якщо у вас «іноді» виникають такі почуття сумніву, це дуже важливий момент для розгляду ваших дій. Вам краще ще раз все обміркувати, якщо у вас виникають будь-які сумніви з цього приводу. Може бути, ви завжди мріяли про усиновлення, навіть якщо у вас є свої діти. Чи продовжуєте ви думати також? А що стосується вашої сім’ї? Чи підтримають вони ваше рішення, і якщо ні, чи вплине це на вас?
І останнє, про що багато людей не замислюються: ви збираєтеся усиновити дитину з почуття «провини», або ви вірите, що усиновлення – це щось хороше, тому що воно врятує дитину від складного життя?

Існує багато питань, пов’язаних з усиновленням, але всі вони тільки на благо, по-перше, для дитини, а по-друге, для вас, вашої родини і вашого способу життя. Більшість людей хоче мати дитину, і тоді усиновлення є однією з можливостей. Зуміти встановити зв’язок з цією дитиною означає те ж саме, що й народити. Усиновлена дитина вимагає теж уваги до виховання, як і рідна. Багато батьків відразу приймають дитину в сім’ю.

Важливою частиною цього процесу є прийняття вами рішення: чи повідомляти дитині, що вона була усиновлена, коли він підросте. Багато батьків вважають за краще повідомляти правду, і починають говорити про це в ранньому віці, щоб дитина змогла зрозуміти всю правду.

Усиновлення дитини означає, що відповідальність лежить на батьках, почекайте, поки прийде потрібний час. Це ваш шанс дати дитині особливе місце через вибір, який ви зробили, коли шукали дитину.

Як ви зможете відрізнити усиновлену дитину від рідної? Ви не зможете ніяк визначити. Усиновлення – це коли ви законним шляхом берете дитину і привозите її в будинок з людьми, які не є його рідними батьками. Після цього у батьків є ті ж права, які б мали рідні батьки, а рідні батьки вже не будуть мати ніяких прав по відношенню до цієї дитини.

Одне з найважливіших рішень, яке необхідно буде прийняти – це рішення про усиновлення дитини. Цілком зрозуміло, що це дуже серйозне питання, при вирішенні якого вам буде необхідно розібратися в фізичних, емоційних і юридичних сторонах даного питання. Для того щоб процес усиновлення протікав правильно, необхідно зрозуміти, що таке усиновлення, зрозуміти саму суть цього процесу. Розібратися в цих питаннях Вам допоможуть працівники служби у справах дітей Турківської районної державної адміністрації.

У широкому сенсі слова, усиновлення – це процес, що проходить в рамках закону, кінцевою метою якого є побудова постійних законних відносин між подружньою парою (вітчимом, мачухою) і дитиною. Через те, що усиновлення – це цілком законний процес, він протікає довше, ніж звичайна добірка підходящої сім’ї для дитини. Батькам роз’яснюється, які в них будуть права та обов’язки по відношенню до дитини, а усиновленій дитині даються законні, емоційні та соціальні права і обов’язки, як і в рідного члена сім’ї.

Як тільки завершується процес усиновлення, усиновлена дитина стає законним нащадком, більш того, у нього є такі ж права, які має будь-яка рідна дитина.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*