Делегація з Турківського району вшанувала подвиг Українських січових стрільців на горі Маківка

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 7 травня, у Сколівському районі відбулись заходи присвячені 102 річниці вшанування пам’яті загиблих січових стрільців у першій світовій війні 1914-1918 років. На місце баталії з’їхалося більше тисячі людей, серед яких і делегація  Турківського  району  на чолі з заступником голови райдержадміністрації Юрієм Лило, у складі начальника відділу  культури і туризму  райдержадміністрації  Володимира Кузьмина, голів  місцевих рад: Верхньовисоцької сільської  ради-  Богдана Черепанина, Кривківської сільської  ради -Михайла Повханича, Красненської сільської  ради – Ярослава  Малетича,  Мохнатської сільської  ради – Олега Павка, Верхньогусненської сільської  ради – Івана Ільницького. Учасники сходження, серед яких – керівники області, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, представники дипломатичного корпусу, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України, поклали квіти до Меморіалу українських січових стрільців. Після чину панахиди пройшло громадське віче. На завершення відбулось театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

 

Довідково

Бої за гору Маківку проходили під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Маківка була зайнята Січовим Стрілецтвом 22 березня, і відтоді бої за неї майже не припинялись протягом 60 днів. Ця гора стала на той час ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, тому що закривала найкращі підходи російській армії до німецьких військ та не дозволяла російському війську пробитися по річкових долинах до Тухлі і Славська.

Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори.

Протягом чотирьох днів Українські Січові Стрільці вистояли під натиском російських військ та зуміли втримати позиції.

Запекла оборона Маківки дозволила 55-й австро-угорській піхотній дивізії повністю виконати поставлені перед нею стратегічні завдання, зокрема не дозволила військам російської армії прорватися через карпатські перевали і вийти на оперативний простір до Угорської рівнини, що створило б катастрофічні наслідки для австро-угорського фронту, і в разі успіху російських військ — виходу Австро-Угорщини з війни, а також виграла час для зосередження німецьких військ на ділянці Горліце-Тарнув і наступного успішного прориву російського фронту, який призвів до загального відступу російських військ з Галичини.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*