Делегація з Львівщини приєдналась до відзначення річниці Карпатсько-Дуклянської воєнної операції

Днями у кількох місцевостях південної частини Підкарпатського воєводства Республіки Польща за участі делегації з Львівщини відбулися урочисті заходи з відзначення 73-ї річниці  Карпатсько-Дуклянської воєнної операції, що забрала десятки тисяч життів.

Заходи розпочалися на військовому кладовищі у містечку Дукля, де поховано більшість із загиблих у кривавих боях. Українська делегація під державними прапорами поклала квіти й вінки до центрального монументу кладовища.

Екуменічна поминальна молитва за участі місцевого римо-католицького та греко-католицького духовенства з України та Польщі відбулася на «місці пам’яті» перед Хрестом Єднання,  спорудженим поряд з величним храмом, у якому на батьківщині перепоховано мощі св. Яна з Дуклі, добре відомого в історії Львова монаха-бернардинця.

Відбулась поминальна молитва і на кладовищі в селищі Заршин, завершилися урочистості в с. Новосельці під м. Сянок. Після виступів промовців та екуменічної молитви відбулася церемонія «апелю» – виклику на перекличку загиблих воїнів різних частин, на що почесна варта відповідала «Полягли на полі слави!».

Уже протягом тривалого часу щороку на початку жовтня у Польщі за участі представників Словаччини та Чеської Республіки широко відзначаються річниці цих трагічних подій. Цьогоріч до урочистих заходів долучились і представники України. З українського боку в урочистостях взяли участь дві делегації – духовенства на чолі з Преосвященним владикою Михаїлом (Колтуном), Єпархом Сокальсько-Жовківським і керівником Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та громадськості Львівщини, організована Львівською обласною державною адміністрацією.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*