Декларуємо іноземні доходи

Якщо громадянин України  отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (у 2015 році – 15/20 % залежно від бази оподаткування, у 2016 році – 18 %).

Крім того, доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються  військовим збором за ставкою 1,5 %.

Сума іноземного доходу  перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Порядок оподаткування іноземних доходів регламентується п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу.

Водночас нагадуємо, кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2015 року, триває. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік – до 1 травня 2016 року.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*