Деінституціоналізація в дії: на Львівщині триває ІІ обласна конференція “Разом для дітей”

Процес реформування інтернатних установ для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також етапи і перспективи впровадження реформи на Львівщині розглянули сьогодні, 1 лютого,  під час ІІ обласної конференції “Разом для дітей”.

“Громадськість, бізнес, державні структури – всі ми маємо зрозуміти, що тільки поступовий перехід до інституції виховання дитини у сім’ї відповідно до комплексу медичних, освітніх, соціальних послуг, буде результативним”, – зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос- Ворончук.

Заступник Міністра соціального політики України з питань европейської інтеграції Олександра Чуркіна зазначила, що суть реформи полягає у тому, щоб не допустити потрапляння дитини до інтернатного закладу.

“Ми разом з усіма регіонами розробляємо плани реформування, які включають питання вивчення і реформування кожного закладу. Деінституціоналізація – це не закриття  інтернатів, це реформа заради отримання  дитиною родини, де про неї будуть дбати”, – наголосила Олександра Чуркіна.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба наголосив, що реформа працюватиме на інтереси дитини та сім’ї.

“Деінституціоналізація  має забезпечити необхідні умови для кожної дитини для проживання у сім’ї. Тобто після народження дитини має бути і патронатна сестра і соціальний працівник, і доступ до дитячих садочків для того, щоб можна було виявити певні відхилення у розвитку дитини якомога раніше. І тоді вжити заходів, щоб підтримати цю родину. Спеціалісти потрібні не в інтернаті, коли дитина вже має інвалідність, а на початку. Ми говоримо про трансформацію закладів для того, щоб вони надавали не послуги по утриманню, а соціальні, медичні, освітні, щоб не допустити, щоб дитина потрапила в інтернат”, – підкреслив Микола Кулеба.

У межах конференції йшлося про роль неурядових організацій, вишів та бізнесу у процесі деінституціоналізації, а також учасники розглянули міжнародний досвід реформування.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*