Через укуси змій на Львівщині постраждали 15 осіб, з них 2 дитини

08c5b82d34008e359ca8170a7137ecb81

На Львівшині за період з 25 квітня до 28 липня 2014 року обліковано 15 випадків госпіталізації мешканців області з діагнозом – укус змії.

Такі події зафіксовані на території Жовківського району (1 випадок), Бродівського (1), Яворівського (1), Самбірського   (2), Сколівського (10). 13 осіб із загальної кількості постраждалих (у тому числі дві дитини) є місцевими мешканцями. Випадків загибелі від отруєння внаслідок укусу змії у 2014 році не зафіксовано.  

У 2013 році за аналогічний період від укусів змій на Львівщині постраждали 22 особи, з них 2 дитини.

Довідково:

Західну Україну, в тому числі Львівщину, облюбувала небезпечна отруйна змія – гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах. Впізнати їх можна за забарвленням: на сірому тлі видно чіткий візерунок (ромбики, трикутники). Візерунок може бути коричневим або чорним. Доросла змія сягає 60-70 см завдовжки.

Якщо не чіпати отруйну змію, вона не зробить шкоди. Побачивши вас, плазун, навпаки, тікатиме. Зазвичай нещасні випадки стаються тоді, коли люди випадково наступають на гадюку, хапають рукою разом з травою, переслідують.

Найбільш небезпечні укуси в ділянці голови, шиї, поблизу великих кровоносних судин. Після укусу гадюк трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення.

Щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що в хащах на вас не чатує гадюка. Якщо ви на неї все ж натрапили, краще відійти та не зачіпати. Коли ж уникнути лиха не вдалося,      не варто піддаватися панічним настроям. Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому проникненню отрути в кров. Необхідно дихати повільно і глибоко.

 Перша допомога при укусах змії: 

–  насамперед намагайтесь якнайшвидше (впродовж 10-15 хвилин) відсмоктати з ранки отруту. Це дозволяє видалити 30-50 відсотків отрути. Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений гніт, швидко обводять ним порожнину судини             і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки. Отруту можна висмоктувати            і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою; 

–   промийте ранку розчином марганцю або перекисом водню та перев’яжіть;

–   обмежте фізичні зусилля, щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі;

–  змажте місця укусу спиртом, горілкою, одеколоном;

–  прикладіть до місця укусу холод, краще міхур з льодом;

– не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо – це ще більше пошкоджує тканину тіла;

–  забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу;

–  не вживайте алкоголь і препарати, які підвищують тиск.

        Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

 З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Життя та здоров’я Ваше і Ваших рідних перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*