Боротьба з тіньовим працевлаштуванням та виплатою зарплат в «конвертах» триває

скачанные файлыПро це йшлося на засіданні «круглого столу», яке днями пройшло у Турківському відділенні Самбірської ОДПІ.

За словами начальника відділенняї Марії Павлович, питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня як в поточному році, так і в наступних роках – стратегічний напрям роботи органів ДФС, завдання загальнонаціонального масштабу. Адже від рівня заробітної плати найманих працівників залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, а також військового збору.

Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

На сьогодні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах».

Насамперед, такі працівники позбавлені соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті). Також працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування, що обов’язково вплине на розмір пенсії в майбутньому.

Для більш ефективного впливу на посадових осіб, які виплачують заробітну плату менше середньообласного показника, а також підприємств – «боржників»  з виплати заробітної плати відділення тісно співпрацює з Турківською РДА. На постійній основі в Турківській РДА діє комісія з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За 6 місяців поточного року працівники Турківського відділення Самбірської ОДПІ  прийняли участь у 6 засіданнях такої комісії, куди були запрошені 26 керівника підприємств, 26 підприємств, що нараховують заробітну плату нижче законом встановленого мінімуму та середньообласного показника. За результатами роботи  підвищили заробітну плату 25 підприємств.

Наприкінці виступу, Марія Павлович наголосила на тому, що громадянам потрібно подбати про достойне життя для себе і своїх близьких – тому необхідно вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Громадяни повинні чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може позбавити  їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це, насамперед, гідні умови життя для кожного з нас.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*