Богдан Петренко провів нараду з питань виконання заходів щодо попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію району

26 лютого перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Петренко за участі  в.о завідувача  сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Ігоря Кобиляка,  начальника  управління ветеренарної медицини Володимира Зубрицького  та начальника відділу агропромислового розвитку   райдержадміністрації Івана Струця  провів нараду  з питань виконання заходів щодо попередження занесення збудника африканської чумисвиней на територію району.

Володимир Зубрицький проінформував присутніх про те, що одним з основних шляхом розповсюдження африканської чуми свиней є хворі дикі кабани, які інфікують домашніх свиней при контакті. Також одним з основних факторів розповсюдження вірусу хвороби є несанкціоноване перевезення інфікованих тварин та продукції свинарства, людиною. Крім зазначеного, інфікування домашніх свиней може відбуватись при згодовувані відходів громадського харчування, що можуть містити в собі  залишки інфікованої свинини, які  не становлять загрози людині.

Під час перебігу хвороби, смертність становить 50-100%. При блискавичному перебігу захворювання тварини гинуть без яких небуть ознак. При гострому перебігу в тварин спостерігається підвищення температури тіла до 40,4 – 42,0 С°, відмічається віддишка, кашель, з’являються приступи блювоти, парези та паралічі задніх кінцівок. Спостерігаються серозні та слизисто-гнійні виділення з носа та очей, інколи пронос з домішками крові, частіше запор. Хворі тварини більше лежать зарившись в підстилку, в’яло піднімаються, пересуваються і швидко втомлюються. Відмічається слабкість задніх кінцівок, хитка хода, голова опущена, хвіст прямий, спостерігається спрага. На шкірі в області внутрішньої поверхні стеген, на животі, шиї у основи вух зявляються червоно-фіолетові плями, при надавлюванні ці плями не бліднуть (різко виражається ціаноз шкіри). На ніжних частинах шкіри можуть зявлятись пустули на місці яких утворюються струп і виразки.

Супоросні свиноматки абортують. Перехворілі тварини та ті, що залишились в живих стають вірусоносіями. На сьогоднішній день проти африканської чуми свиней відсутня імунопрофілактика, лікування заборонено. Всіх тварин які є в осередку захворювання забивають безкровним методом та спалюють.

Щоб запобігти виникненню хвороби у особистому підсобному господарстві та на свинофермі, необхідно дотримуватись ряд правил, які збережуть здоров’я тварин та допоможуть уникнути економічних втрат, а саме:

–   надавати свиней для щеплення, ветеринарною службою, проти класичної чуми свиней

–    утримувати тварин лише закритими в базах, сараях, не допускати вільного вигулу свиней на території населених пунктів, для недопущення їх контакту з дикими кабанами;

–    періодично обробляти свиней та приміщення проти кровососних комах(кліщів, вошей, блох), постійно вести боротьбу з гризунами усіма відомими методами;

–    не завозити свиней без погодження державної служби ветеринарної медицини відповідної зони обслуговування;

–    використання відходів їдалень громадського харчування, для годівлі свиней, можливе лише після їх знезараження шляхом кип’ятіння не менше як 30 хвилин;

–    негайно повідомляти про випадки захворювання свиней державну службу ветеринарної медицини.

Основою профілактики хвороби в господарствах, крім вищезазначеного також є обов’язкове забезпечення роботи свиноферм в «закритому режимі»,а в приватних господарствах ( подвір»ях)- безвигульне утримання свиней.

Наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини в Турківському районі №13 від 4.01.2012 року в управління ветмедицини створено робочу групу, з метою недопущення занесення АЧС на територію району,  групу створено з фахівців ветеринарної медицини для швидкого реагування у випадку виникнення підозри на АЧС, а також затверджено «План дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней незалежно від типу ведення господарства та форми власності».

Проведено семінар – навчання про заходи профілактики, відбір та транспортування проб для проведення діагностичних досліджень на африканську чуму свиней.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*