Близько 500 медиків з Львівщини надавали допомогу потерпілим на Майдані  

Медики Львівщини з перших днів Революції Гідності надавали медичну допомогу учасникам масових заходів мирного спротиву на Майдані Незалежності у Києві. Близько 500 медичних працівників медичних закладів області несли медичну вахту на Майдані впродовж листопада 2013 року – лютого 2014 року. Деякі з них були поранені і травмовані під час протистояння на вулицях Грушевського та Інститутській, повідомили у департаменті охорон здоров’я Львівської ОДА.

Медики Львівщини також стали одними з перших в Україні, які почали евакуацію постраждалих на Майдані та переведенні їх на лікування в ЛПЗ м. Львова та області. Для цього були задіяні  кілька  бригад лікарів на відповідно обладнаних машин швидкої медичної допомоги з  обласного центру медицини катастроф, обласної клінічної лікарні, а також міських і районних  лікарень області.

Львівська обласна рада за поданням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  11 лютого 2014 року затвердила  обласну цільову програму «Діагностика, лікування та реабілітація осіб, які постраждали внаслідок (під час) Революції Гідності та антитерористичної операції на 2014–2015 роки» з загальним обсягом фінансування 2 млн грн.

Загалом, медичними закладами області було госпіталізовано більш ніж 500 учасників Революції Гідності. Медична допомога та забезпечення необхідного лікування  надавалась у повному обсязі не лише учасникам Революції Гідності, а й членам їх сімей, відповідно до протоколів та стандартів, затверджених нормативними документами МОЗ України. Лікування травмованим надавали Львівська обласна клінічна  лікарня, Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю.Липи, Львівська лікарня швидкої допомоги, 8-ма клінічна лікарня, регіональний фтизіопульмонологічний центр  та районні лікарні області.

Найбільше було зареєстровано постраждалих з наслідками після вогнепальних поранень верхніх і нижніх кінцівок, інфікованими ранами,  гострим гематогенним остеомієлітом, закритими черепно-мозковими травмами та контузіями, опіками, пневмоніями, пов’язаними з переохолодженням на Майдані та ін.

Фахівці Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, обласного психоневрологічного диспансеру та обласного дитячого психоневрологічного диспансеру у тісній співпраці з волонтерськими організаціями забезпечують медико – психологічну допомогу учасникам Революції Гідності впродовж всього періоду революційних подій в Україні, як на Майдані у Києві так і у психологічних пораднях у Львові, при виїздах у райони області.

Своєчасне надання спеціалізованої медичної допомоги підвищило ефективність лікування та зменшило частоту розвитку ускладнень, покращило якість життя після лікування отриманих травм та знизило рівень інвалідності і смертності осіб.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*