Більше підтверджених випадків інфікування зумовлене більшою кількістю тестувань

Уперше за весь період пандемії, який офіційно обліковують від 15 березня, за одну добу було проведено 640 лабораторно підтверджених випадків інфікування.

У відсотковому співвідношенні  такий показник не відрізняється від того періоду, коли проводили вдвічі менше досліджень і виявляли менше інфікованих.

Про це сьогодні розповіла під час брифінгу лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталя Тімко.

«Що більше ми виявимо інфікованих людей, що швидше ми їх ізолюємо та перервемо ланцюжок передачі інфекції – то менше людей ми наразимо на небезпеку. Відтак, більша кількість позитивних ПЛР-тестів зумовлено тим, що проведено більше лабораторних досліджень. Але це об’єктивне відображення того, що хворі є. За останні два тижні за рішенням оперативного штабу облдержадаміністрації лікарні, які працюють з хворими формують списки пріоритетних, тобто тих кому в першу чергу проводити тести. Що більше обстежують людей з клінічними ознаками захворювання, то більшу кількість виявляють», – зазначила Наталія Тімко.

Попри велику кількість виявлених підтверджених випадків, кількість пацієнтів у стаціонарах не зростає стрімко.

«Станом на сьогодні є 592 особи у стаціонарах, що більше від учорашнього дня лише на 5 пацієнтів. Щоправда варто відзначити, що ті особи, які звертаються за медичною допомогою перебувають у середньому або важкому стані. Вкотре закликаю бути всім відповідальними та дотримуватися усіх правил карантину. А при виявленні змін у стані здоров’я звертатись до сімейного лікаря. Адже рання діагностика та вчасне лікування може попередити важкий перебіг хвороби та розвиток ускладнень», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Медики наголошують, що інфекція буде передаватись доти, доки є бодай один інфікований. Фахівці наполегливо закликають дотримуватись уже відомих методів: миття рук, соціальної дистанції та носіння маски, адже наразі нема ні вакцини, ні терапевтичного препарату, яким можна вбити коронавірус.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*