Безпека руху та поведінка водія на дорозі

images
На поведінку водія за кермом прямо впливає здатність правильно оцінювати обстановку на дорозі. Оцінка дорожньої обстановки складається з аналізу профілю, ширини, якості дорожнього покриття і його стану (сухе, мокре, брудне, засніжене, ожеледь, вибоїни),поворотів, підйомів і спусків, ширини і стану узбіччя,видимості і  шляху. Правильна оцінка дорожньої ситуації напряму залежить від уміння рівномірно розподіляти увагу під час керування автомобілем і не відволікатися, концентруючи увагу лише на деяких чинниках дорожнього руху.

Однією з основних умов безпеки на дорозі є виконання усіма водіями правил дорожнього руху під час маневрування, вибір оптимальної швидкості, дотримання безпечної дистанції в щільному автомобільному потоці.

 руху

Вибір швидкості руху повинен враховувати не лише дорожні умови і інтенсивність руху, алей досвід водія і особливості конструкції автомобіля. Згідно дорожньої ситуації, що постійно змінюється, потрібно вчасно регулювати швидкість, щоб мати можливість вчасно уповільнити  або зупинити автомобіль для відвертання аварії або наїзду. Варто завжди мати на увазі, що правилами дорожнього руху в населених пунктах дозволена швидкість не більше 60 км/год. На вибір швидкості руху автомобіля безпосередньо впливають стан дорожнього покриття і погодні умови. При сухому покритті, хорошій видимості, відсутності перешкод, швидкість руху на дорогах поза населеними пунктами обмежується лише технічними характеристиками вашого транспортного засобу.

Рух в інтенсивному транспортному потоці

Пересування на автомобілі вулицями міста має свої особливості: рядність руху, невеликі дистанції між автомобілями, велика кількість світлофорів, пішохідних переходів, перехресть, наявність безперервного зустрічного потоку автомобілів. Такі умови потребують від водія підвищеної уважності, дисциплінованості і чіткості дій. Про намір здійснити маневрування потрібно заздалегідь інформувати інших учасників руху встановленими сигналами. Водій повинен постійно мати уявлення про навколишнє оточення для миттєвого реагування. Стежачи за швидкістю свого автомобіля, поведінкою інших машин в потоці, сигналами світлофорів і регулювальників, дорожніми знаками, лініями розмітки проїжджої частини, потрібно пам’ятати, що інші водії можуть мати менші навички водіння і уповільнену реакцію. Тому, заради уникнення аварійної ситуації, завжди потрібно дотримуватися безпечної дистанції.

Підбираючи безпечну дистанцію між автомобілями в транспортному потоці слід враховувати стан дороги і видимість, атмосферні умови,зношеність протекторів шин, швидкість руху, реакцію водія, яка може мінятися залежно від ситуації. В умовах міського руху вважають безпечною дистанцію перед автомобілем, яка дорівнює половині швидкості його руху.Наприклад, якщо швидкість 60 км/год, то дистанція має бути 30 м, а при швидкості 80 км/год – 40 м. На крутих підйомах і спусках дистанцію між автомобілями потрібно збільшити в 2 – 3 рази.

Розвиваючи свою уважність і швидкість реакції, дотримуючись ПДР, проявляючи повагу до всіх учасників руху, ви зробите свій вклад в підвищення безпеки на наших шляхах.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*