Аграріям розповіли про реєстрацію у Державному аграрному реєстрі

9 вересня під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького в режимі онлайн відбулась селекторна нарада з питань старту другої фази пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» (надалі – ДАР). В конференції взяла участь директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Юлія Шопська.

Нагадуємо, що проєкт реалізується Мінекономіки спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» у координації з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Зокрема, під час наради обговорили ключові моменти 2-го етапу впровадження ДАР, а саме можливості власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю. За допомогою ДАР планується також надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

«Державний аграрний реєстр — це новий безкоштовний онлайн-сервіс для аграріїв. Зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки та перевіряти інформацію про себе у чотирьох реєстрах. На сьогоднішній день ДАР об’єднує інформацію з 4-х реєстрів: Державний земельний кадастр, Реєстр юридичних та фізичних осіб, Реєстр речових прав і Реєстр тварин. Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром – безкоштовні. Також, зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-який аграрій самостійно за посиланням https://www.ar.gov.ua/, (покрокова відео-інструкція https://www.ar.gov.ua/using). Тому, запрошуємо усіх сільськогосподарських товаровиробників, що провадять діяльність на теренах Львівщини активно реєструватися в реєстрі для того щоб відчути усі його переваги як на сьогоднішній день так і в майбутньому» – зазначила Юлія Шопська.

Довідково: перелік ОТГ, які беруть участь у другому пілотному впровадженні ДАР можна знайти з посиланням. Зокрема, від Львівщини – це Грабовецька (Стрийський р-н) та Гніздичівська (Жидачівський р-н) об’єднані територіальні громади.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*