Африканська чума свиней

bez-nazvanyya-1Хвороба відома з початку XX століття, вперше зафіксована у 1903 році в Південній Африці. Для людини, с/г тварин та птиці африканська чума свиней — безпечна. При виникненні перших випадків захворювання домашніх свиней інфекція набувє гострого перебігу з майже 100% летальністю. Інкубаційний період короткий (2–12 днів) і супроводжується лихоманкою (40–42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак та відсутністю інших симптомів в цей період.

Більшість хворих тварин, у цей час, виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від корму. Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з’являються ознаки серцевої недостатності: синюшністю (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (на шкірі та у внутрішніх органах). Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7–10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби.

Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено, вакцина відсутня.

У випадку виявлення вогнища інфекції проводиться поголівне знищення свиней безкровним методом. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють. У господарстві, в якому виявлено африканську чуму, запроваджують карантин. Всіх тварин забивають. Трупи, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. Попіл змішують з вапном та закопують. Приміщення та територію ферм дезинфікують гарячим 3% розчином їдкого натра, 2% розчином формальдегіда.

На превеликий жаль захворювання поширюється територією України. З 2012 року на території України зареєстровано 110 випадків африканської чума свиней. Хвороба охопила більшість території України. У даний час африканська чума не реєструвалась в Івано – Франківській, Львівськй, Тернопільській, Закарпатській, та Дніпропетровській областях. В поточному році понад 80 тис. голів свиней було знищено внаслідок захворювання на АЧС, прямі втрати від захворювання склали 22 млн гривень.

Єдиним засобом не допустити виникнення захворювання є проведення комплексу профілактични заходів. Власникам свинопоголів’я необхідно перевести ферми та тваринницькі приміщення на «закритий режим» роботи, з підтримуванням в постійно діючому стані дезкилимків та дезбар’єрів. Утримувати свиней у закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їхнього контакту з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання. Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень, у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами. Користовачам мисливських господарств посилити роботу з обстеження лісових і мисливських угідь, з метою виявлення всіх випадків загиблих та підозрілих щодо захворювання диких кабанів та забезпечення доставку біоматеріалів, від цих тварин, в лабораторію ветеринарної медицини, проводити діагностичний відстріл диких кабанів на території мисливських угідь.

У разі виникнення захворювання та загибелі свиней НЕГАЙНО звертатись до спеціалістів ветеринарної медицини.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*