71 рік тому комуністичні режими почали депортацію українців

Сьогодні – річниця підписання Угоди між Українською РСР та, так званим, Польським Комітетом Національного Визволення. Ця угода стала підставою для початку масових депортацій українців у 1944–1951 рр. з українських етнічних земель у складі Польської Народної Республіки – Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, а також з територій колишніх Дрогобицької та Львівської областей.

«Примусове виселення відбувалось з особливою жорстокістю з вересня 1945 року, коли депортацію здійснювали за сталінськими зразками спеціально підготовлені три дивізії польського війська, – розповів Голова Об’єднання товариств депортованих українців “Закерзоння” Володимир Середа. – Українцям відводилося декілька годин для збору в дорогу. Етнічні чистки супроводжувалися політичними репресіями, масовим терором з боку шовіністичних банд, спаленням багатьох українських сіл та жорстокими вбивствами безневинних. Ці злочини коїлися за етнічною ознакою і були спрямовані проти української національної спільноти”.

Масові депортації призвели до руйнування історичних, матеріальних, моральних та культурних цінностей етнічних територій і поставило під загрозу знищення цілих етнографічних груп українського народу. Це була відкрита та цілеспрямована політика на знищення національної ідентичності та культури українців на цих теренах.

“В Україні до сьогодні на найвищому законодавчому рівні ця трагічна сторінка нашої новітньої історії ще не отримала об’єктивної політичної і правової оцінки як депортація за етнічною ознакою”, – додав Володимир Середа.

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*