24 листопада, в день пам’яті жертв голодоморів, на всіх установах району було приспущено Державний Прапор з жалобною стрічкою, обмежено проведення розважальних заходів, а о 10.00 – 12.00 год. по церквах району відслужені  поминальні панахиди за невинно убієнними. О 15.00 год. в м.Турка біля скульптури Божої Матері відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв голодоморів за участі заступника голови районної державної адміністрації Івана Січака, представників політичних партій, громадських організацій, учнівської молоді та громадськості міста. Панахиду за померлими в часи голоду відправили представники різних конфесій. До турківчан з скорботними словами звернувся заступник голови райдержадміністрації Іван Січак. В своїй промові він зазначив про необхідність шукати в суспільстві порозуміння, щоб не допустити повторення трагічних подій в історії України.  Присутні на заході, в знак вшанування пам’яті загиблих, о 16.00 год. тримали в руках запалені свічки під егідою акції «Засвіти свічку», а згодом і на вікнах домівок жителів міста загорілися маленькі вогники  та було оголошено «Хвилину Мовчання». По закінченні мітингу-реквієму, Іван Січак та міський голова м.Турка Юрій Касюхнич поклали жалобний вінок до Пам’ятного знаку жертв голодоморів.

У бібліотеках ЦБС району проведено ряд заходів з вшанування пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років. 23 листопада проведено годину пам’яті «Чорна сповідь моєї Вітчизни», на якій учасникам заходу, учням 10-11 класів турківських шкіл, бібліотечні працівники зачитували документальні матеріали про жахливі трагічні події цього періоду. Також організовано цикли переглядів літератури, години роздумів, книжкові тематичні виставки на тему «Чорні крила голодомору» та «Покойтесь з миром, голодом заморені».

В загальноосвітніх навчальних закладах протягом тижня проходили уроки пам’яті та виховні години «Минуле стукає в наші серця», «І було пекло на землі», «Трагедія, якої не забути», також учням продемонстровано документальну стрічку про Голодомор 1932-1933 рр.

 

Вы можите оставить комментарий, или поставить трэкбек со своего сайта.

Написать комментарий

XHTML: Вы можете использовать эти теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*